Zprávy z Amnesty

Všechny naše nejnovější zprávy o lidských právech.

Prohledávat obsah

nalezeno 3952 výsledků:

  Článek publikován 1.7.2004

Amnesty International vítá zamítnutí vývozu radarů Věra do ČLR

Amnesty International ČR vítá rozhodnutí vlády o odebrání licence na vývoz radarů Věra do ČLR. Revizi již udělené licence způsobenou nátlakem ze zahraničí však považuje za politováníhodné svědectví o stavu českých kontrolních mechanismů.

  Článek publikován 1.7.2004

Využívání dětí pro vojenské účely neustává

Na konci ledna - v předvečer čtvrté otevřené debaty na téma děti a válečné konflikty, pořádané Radou bezpečnosti OSN - uveřejnila Koalice proti využívání dětských vojáků (viz níže) zprávu, uvádějící, že také v roce 2003 byly děti využívány jako vojáci, sexuální otroci, dělníci, nosiči a špióni.

  Článek publikován 13.9.2000

Konflikt v Libyi: už žádné další odvety, žádá Amnesty International

Prozatímní národní rada Libye musí převzít kontrolu nad protikaddáfíovskými skupinami. Jinak odvetné útoky nezastaví, varuje ve své nové zprávě Bitva o Libyi: zabíjení, mizení a mučení mezinárodní organizace Amnesty International (AI). AI též vydala podrobný návod, jak by nová vláda měla v oblasti lidských práv dále postupovat.

  Článek publikován 4.4.2000

OSN: Smlouva o obchodu se zbraněmi zablokována

Amnesty International je velmi zklamaná výsledkem konference v OSN. Veto Sýrie, Íránu a Severní Koreje považuje za cynický krok.

  Článek publikován 30.11.1999

Mezinárodní ochrana pro zajatce z Guantánama

USA potřebují pomoc evropských partnerů, mají-li v dohledné době ukončit lidskoprávní skandál na Guantánamu. Pomoc by měla spočívat v nabídce útočiště pro zajatce, kteří nebudou obžalováni z žádného trestného činu a mají být, často po letech svévolného zadržování, propuštěni zpět do „normálního“ života.

  Článek publikován 30.11.-0001

Amnesty International ČR má novou ředitelku

  Článek publikován 30.11.-0001

Darujte tiskárnu pro AI

  Článek publikován 30.11.-0001

Fandíme svobodě a lidským právům v Číně - Leták

Leták pro všechny fanoušky a fanynky svobodné olympiády. Leták si stáhněte zde.

  Článek publikován 30.11.-0001

Taser (elektrický paralyzér) v rukou policie - doporučení Amnesty International

Taser (elektrický paralyzér) bývá označován jako zbraň s nesmrtícím účinkem, přesto však Amnesty International od roku 2001 jenom ve Spojených státech zaznamenala přes 300 úmrtí, která následovala po zásahu tímto prostředkem. K dalším dvěma desítkám úmrtí došlo v Kanadě. Není ale vyšetřeno a prokázáno, zda byl ve všech případech taser hlavní a jedinou příčinou úmrtí.

1388389390391392393394395396

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...