Zprávy ze světa lidských práv

Buďte v obraze o tom, co se děje ve světě

Prohledávat obsah

nalezeno 4245 výsledků:

  Článek publikován 12.11.2007

Rusko musí odmítnout rasismus

K aktuálním problémům Ruska patří rasismus. Amnesty International (AI) proto vyzvala ruské úřady, aby u příležitosti Dne národní jednoty připomínaného na začátku listopadu, rasismus veřejně odmítly a vyjádřily se proti násilí namířenému vůči cizincům a etnickým menšinám

  Článek publikován 9.11.2007

Sdružení i občané protestují proti nesnášenlivosti

Amnesty International dlouhodobě bojuje proti rasismu, xenofobii, antisemitismu a dalším projevům nesnášenlivosti, které se v našem regionu dosud nestaly minulostí.

  Článek publikován 7.11.2007

Výjimečný stav v Pákistánu je cestou k bezpráví

Výjimečný stav v Pákistánu porušuje mezinárodní právo a také standardy zakotvené v ústavě této země. Generální tajemnice AI Irene Khan v reakci na vojenský zásah z uplynulého víkendu vyzvala k okamžitému návratu situace do normálu a také k propuštění zadržovaných osob, jejichž množství se počítá na stovky.

  Článek publikován 29.10.2007

Syrské soudy neprávem odsuzují

Letos 10. května byl Kamal Labwání, syrský demokraticky smýšlející lékař a zakladatel liberálně-demokratického sdružení v Sýrii, neobjektivním rozhodnutím damašského soudu odsouzen ke dvanáctiletému trestu odnětí svobody.

  Článek publikován 25.10.2007

Ingušsko nesmí být druhé Čečensko

Stále vyšší počet zmizení, únosů a dalšího bezpráví je příznakem zhoršující se situace v Ingušsku, autonomní ruské republice. Ruské a ingušské úřady při jejím řešení nesmí zopakovat chyby, ke kterým došlo v sousedním Čečensku, varovala dnes Amnesty International (AI).

  Článek publikován 24.10.2007

Frakční spory Hamasu a Fatahu způsobují bezpráví

Frakční boje mezi Hamasem a Fatahem v pásmu Gazy od začátku letošního roku usmrtily na 350 Palestinců. V této oblasti, stejně jako na Západním břehu Jordánu, stále dochází k hrubému porušování lidských práv.

  Článek publikován 19.10.2007

AI žádá senátory, aby v Číně hovořili o lidských právech

Členové Výboru pro vzdělání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR se ve dnech 20. - 30. října 2007 zúčastní cesty do Čínské lidové republiky. Amnesty International (AI) je proto požádala, aby při jednání s čínskými představiteli hovořili také o porušování lidských práv v této zemi.

  Článek publikován 17.10.2007

‘Hon na čarodějnice‘ v Myanmaru/Barmě zdokumentovaly výpovědi svědků

Amnesty International (AI) dnes zveřejnila nové videozáznamy a zvukové nahrávky, které vypovídají o brutální represi v Myanmaru/Barmě. Očití svědci poukazují na pokračující svévolné zatýkání a děsivé podmínky v barmských věznicích.

  Článek publikován 16.10.2007

Nevládní organizace předaly petici předsedům obou komor Parlamentu ČR

Zástupci nevládních organizací na ochranu lidských práv dnes předali petici proti restriktivním opatřením vůči uprchlíkům a cizincům. Petici s více než tisíci podpisy osobně převzali předseda Senátu Přemysl Sobotka a předseda Poslanecké sněmovny Miloslav Vlček.

  Článek publikován 16.10.2007

Návštěvy českých politiků v Číně - diskuse s předsedou ČSSD Jiřím Paroubkem

Čeští političtí zástupci při jednání s čínskou stranou často zapomínají na oblast lidských práv. Pozornost v poslední době vzbudily zejména výroky předsedy ČSSD Jiřího Paroubka, kterými komentoval svou návštěvu této asijské země. Níže najdete komunikaci tohoto politika s Amnesty International ČR.

1389390391392393394395396397398399400401425

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...