Zprávy ze světa lidských práv

Buďte v obraze o tom, co se děje ve světě

Prohledávat obsah

nalezeno 4222 výsledků:

  Článek publikován 28.11.2005

Práva sexuálních menšin v Polsku jsou vystavena útokům

Amnesty International (AI) je vážně znepokojena netolerantním klimatem vůči lesbičkám, gayům, bisexuálům a transexuálům v Polsku, ke kterému výrazně přispívají výroky a činy polských politických špiček. Potvrzuje to také zákaz veřejných akcí organizovaných touto komunitou; některé extrémně pravicové skupiny navíc otevřeně nabádají k nenávisti proti této menšině.

  Článek publikován 28.11.2005

USA chystají popravu číslo 1.000

Loterie se smrtí dosáhne ostudného mezníku Spojené státy se připravují na tisící popravu, která má připadnout na poslední listopadový den. Amnesty International (AI) spolu s mnoha dalšími organizacemi vyzývá americké federální úřady, aby popravování zastavily.

  Článek publikován 23.11.2005

Rusko projednává návrh zákona ohrožujícího činnost občanského sektoru

AI dnes vyjádřila vážné obavy, že návrh zákona o nevládních organizacích, který dnes prochází prvním čtením v ruské dumě (parlamentu), představuje vážný útok na svobodu sdružování v Ruské federaci.

  Článek publikován 17.11.2005

Francie by měla řešit nepokoje bez zbytečných represí

V reakci na rozsáhlý neklid a porušování zákonů ve francouzských městech tamní vláda vyhlásila 9. listopadu stav nouze, a to na základě legislativy z roku 1955. Zákon, který byl od svého schválení aplikován pouze jedinkrát, umožňuje prefektům zastupujícím stát na úrovni departmentů učinit opatření nezbytná pro zachování veřejného pořádku.

  Článek publikován 14.11.2005

Útoky ozbrojených skupin v Jordánsku ukazují úplnou bezohlednost vůči lidskosti

Amnesty International (AI) odsoudila sebevražedné útoky v Jordánsku, které způsobily smrt nejméně padesáti šesti osob a tři sta dalších zranily.

  Článek publikován 8.11.2005

Britský parlament projednává protiteroristická opatření

Britský parlament zítra hlasuje o protiteroristické legislativě, která má pomoci zabránit ozbrojeným útokům. „Efektivní protiteroristická opatření jsou nezbytná, ale vágní normy, které nový zákon přináší, jsou snadno zneužitelné a vedou špatným směrem,“ prohlásila v reakci na návrh zákona Amnesty International (AI).

  Článek publikován 8.11.2005

Utajované věznění CIA vede „boj proti terorismu“ nebezpečným směrem

Utajované věznění a držení vězňů v izolaci je v rozporu s mezinárodním právem a představuje závažný zásah do lidských práv. Amnesty International (AI) zveřejnila případ tří občanů Jemenu, kteří jsou vězněni déle než dva roky, většinu času v neznámých věznicích pod kontrolou USA. Výpovědi vězňů potvrzují informace o věznění osob podezřelých z terorismu v skrytých lokalitách provozovaných CIA mimo území Spojených států, které minulý týden uveřejnil deník Washington Post.

  Článek publikován 4.11.2005

Těžba ropy v Nigérii přispívá k potlačování práv místních obyvatel

Těžba ropy v Nigérii přináší prosperitu ropným společnostem; lidé žijící v oblastech, kde těžba probíhá, z nerostného bohatství žádný užitek nemají. Naopak, kromě problémů spojených s chudobou musejí snášet zastrašování bezpečnostních složek i zhoršující se životní prostředí. Lidem, kteří proti tomuto stavu protestují, odpověděl Nigerijský stát již několikrát nasazením ozbrojené síly.

  Článek publikován 24.10.2005

Referendum o zákazu prodeje zbraní civilistům v Brazílii

Občané Brazílie ve včerejším referendu odmítli zákaz prodeje zbraní a munice civilnímu obyvatelstvu. Hlasování se zúčastnilo více než 90 procent z celkového počtu 122 milionů registrovaných voličů. Podle předběžných výsledků 64 procent hlasujících zákaz odmítlo.

  Článek publikován 18.10.2005

Život v Severní Koreji – bída, hlad a státní represe

Tento týden pobývá na návštěvě v ČR skupina poslanců ze Severní Koreje (KLDR). Mají se setkat s některými poslanci a senátory i s dalšími představiteli ČR. Uzavřená asijská země je pověstná především zoufalým stavem lidských práv, který však zůstává skryt okolnímu světu.

1405406407408409410411412413414415416417423

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...