Zprávy ze světa lidských práv

Buďte v obraze o tom, co se děje ve světě

Prohledávat obsah

nalezeno 4222 výsledků:

  Článek publikován 17.5.2005

Porušování lidských práv v Súdánu pokračuje

Téměř dva miliony lidí, kteří v důsledku násilí museli opustit provincii Dárfúr a dosud se nemohou vrátit zpět do svých domovů, nadále zůstává v nejisté situaci. Súdánci, kteří v Dárfúru setrvali, zase čelí útokům vojenských milic, které toleruje nebo dokonce podporuje vláda v Chartúmu. I přes veškerý mezinárodní nátlak súdánská vláda nezastavila rozsáhlé porušování lidských práv, ke kterému dochází v mnoha částech země.

  Článek publikován 3.5.2005

Světový den svobody tisku – státní represe v zemích bývalého Sovětského svazu

Ve Světový den svobody tisku Amnesty International (AI) upozorňuje, že kontrola médií a zastrašování novinářů brání rozvoji demokracie a umožňuje tiché porušování lidských práv v mnoha zemích bývalého Sovětského svazu. Za velmi závažný považuje AI útlak svobody tisku a vyjadřování v Bělorusku a Turkmenistánu i v Ruské federaci.

  Článek publikován 3.5.2005

Rok po skandálu v Abú Ghraib – týrání vězňů nebylo řádně vyšetřeno

Ani rok poté, co fotografie Iráčanů mučených americkými dozorci ve věznici Abú Ghraib šokovaly světovou veřejnost, nebyly tyto zločiny řádně prošetřeny. Navíc pokračuje týrání vězňů iráckou policií.

  Článek publikován 28.4.2005

V Bělorusku mizí i poslední zbytky svobody

Amnesty International (AI) upozorňuje na netoleranci běloruských úřadů vůči jakékoli veřejné kritice nebo disentu a se vzrůstajícími obavami sleduje vývoj v této zemi, jejíž občané jsou pronásledováni za vyjadřování názorů. Běloruské úřady s nebývalou razancí utlačují občanský a politický disent, za využití metod jako zastrašování, zatýkání nebo i použití síly.

  Článek publikován 13.4.2005

Amnesty International požaduje zastavení deportací uprchlíků z EU do Libye

Amnesty International (AI) dnes informovala o špatném zacházení s uprchlíky a migranty v Libyi. Tento týden se přitom má diskutovat o rozšíření spolupráce mezi EU a Libyí v oblasti ilegální imigrace. Podle AI by tato spolupráce ohrozila bezpečí uprchlíků.

  Článek publikován 10.4.2005

Trest smrti v roce 2004: popraveno 3 797 osob

Počet poprav, které se podařilo zaznamenat, oproti předchozím rokům výrazně vzrostl. Nadále také byli popravováni lidé bez spravedlivých soudů. ČR ratifikovala významné mezinárodní úmluvy o zrušení tretru smrti.

  Článek publikován 31.3.2005

Izraelsko-palestinský konflikt těžce dopadá na palestinské ženy

Vůdčí představitelé Izraele a Palestiny musí udělat vše pro to, aby skončilo utrpení palestinských žen, uvádí Amnesty International. Izraelsko-palestinský konflikt těžce dopadá každodenní život žen a dívek v okupovaných oblastech.

  Článek publikován 31.3.2005

Svobodná účast ve volbách v Zimbabwe není nemožná

Amnesty International upozorňuje na trvalé a systematické porušování lidských práv ze strany vlády Zimbabwe, které znemožňuje svobodnou účast v dnešních parlamentních volbách.

  Článek publikován 29.3.2005

Přechodnou vládu Somálska čeká řada úkolů v oblasti lidských práv

Somálsko právě zahájilo pětiletý plán přestavby zpustošené země. Amnesty International při této příležitosti vyzývá přechodnou federální vládu Somálska, aby se po dvou letech mírových rozhovorů a čtrnáct let trvajícím státním kolapsu, postavila proti porušování lidských práv.

  Článek publikován 23.3.2005

Velká Británie otvírá dveře kafkovskému světu

Velká Británie se v opodstatněné snaze bojovat proti terorismu postupně mění v „kafkovský svět“, kde může být člověk podezřelý z terorismu po léta zadržován jenom na základě jemu utajených informací. Britská vláda tak nahrává porušování lidských práv.

1409410411412413414415416417418419420421423

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...