Zprávy ze světa lidských práv

Buďte v obraze o tom, co se děje ve světě

Prohledávat obsah

nalezeno 4228 výsledků:

  Článek publikován 10.12.2023

Pošlete Alexandře Skočilenko vzkaz přímo do vězení!

Podpořte nespravedlivě uvězněnou ruskou umělkyni vzkazem solidarity - napište jí přímo do vězení.

  Článek publikován 8.12.2023

Izrael/OPT: Po dalším propuknutí bojů utrpení civilistů pokračuje. Rezoluci OSN o příměří Spojené státy vetovaly

Po skončení sedmidenního příměří byly obnoveny útoky Izraele v Pásmu Gazy, stejně jako raketová palba Hamásu a dalších ozbrojených skupin na jižní Izrael. Návrh rezoluce vyzývající k okamžitému příměří na okupovaných palestinských územích ale Rada bezpečnosti OSN neschválila.

  Článek publikován 5.12.2023

Rusko: Rozsudek označující LGBTI+ lidi za „extremistické“ bude mít katastrofální důsledky

Ruský nejvyšší soud označil „mezinárodní veřejné LGBT hnutí” za „extremistické“ a fakticky zakázal jakoukoli veřejnou činnost související s LGBTI+.

  Článek publikován 30.11.2023

Izrael/OPT: Izraelské útoky neberou ohled na životy civilistů a musí být vyšetřeny

Amnesty International zdokumentovala dva konkrétní případy porušování válečného práva, kdy izraelské údery zabily 46 civilistů, včetně 20 dětí. Nejmladšímu z nich byly pouze 3 roky. Izraelské síly prokázaly lhostejnost ke ztrátám na civilním obyvatelstvu, způsobeným neúnavným bombardováním okupovaného Pásma Gazy. Tyto útoky musí být vyšetřovány jako válečné zločiny.

  Článek publikován 27.11.2023

Súdán: Etnicky motivované násilí v Dárfúru. Civilisté trpí

Stovky civilistů byly začátkem listopadu zabity a zraněny při sérii etnicky motivovaných útoků Jednotek rychlé podpory (RSF) a spřátelených arabských milicí v Ardamatě v západním Dárfúru. Svědci a přeživší popsali Amnesty International otřesné scény.

  Článek publikován 23.11.2023

Dopisy a filmy proti bezpráví. Amnesty a Jeden svět spojují síly, promítat můžete i vy

Maraton psaní dopisů letos spojuje síly s festivalem dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět a jeho platformou Promítej i ty. Účastníci letošního Maratonu psaní dopisů tak mohou na svých akcích jednoduše a zdarma promítat tematické filmy.

  Článek publikován 23.11.2023

Izrael/OPT: Dohoda o propuštění rukojmích a vězňů je pouze prvním krokem příměří

Byla přijata dohoda o propuštění nejméně 50 rukojmích, většinou izraelských žen a dětí, výměnou za propuštění 150 palestinských vězňů, z nichž mnozí jsou děti. Součástí dohody je také čtyřdenní humanitární přestávka bojů mezi izraelskými silami a Hamásem a dalšími ozbrojenými skupinami v okupovaném pásmu Gazy.

  Článek publikován 22.11.2023

Posun v případu guatemalské právničky!

Guatemalská právnička Claudia Gonzáles byla po osmdesáti dnech propuštěna z vězení. Zbytek soudního procesu stráví v domácím vězení.

1234567891011121314423

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...