Petice za okamžité a bezpodmínečné propuštění Maykela Castilla Péreze

Presidente de Cuba
Miguel Díaz-Canel
Hidalgo Esq. 6, Plaza de La Revolución
CP 10400, La Habana
Cuba


Vážený pane prezidente,

vyjadřuji své znepokojení nad případem hudebníka Maykela Castilla Péreze, který byl nespravedlivě zadržen a ve vězení je vystaven obtěžování a násilným výhrůžkám. Podle informací, které Amnesty International obdržela, se Maykel od dubna 2023 uchýlil ke krajním opatřením, jako je například zašití úst, coby formě protestu proti násilným výhrůžkám ze strany spoluvězňů a příslušníků vězeňské stráže.

Jeho rodina Amnesty International informovala, že Maykelův současný zdravotní stav je značně znepokojivý. Trpí zduřením lymfatických uzlin a vězeňské orgány bohužel neposkytly transparentní a důvěryhodnou lékařskou diagnózu, což ještě zvyšuje nejistotu a strach z jeho zdravotního stavu.

Dne 18. května 2023 zaslala Amnesty International Vašemu úřadu otevřený dopis, v němž upozornila na skutečnost, že Maykel opakovaně čelí výhrůžkám, a požádala o jeho okamžité propuštění. Bohužel, do dnešního dne jsme v této věci neobdrželi žádnou odpověď. Maykel Castillo Pérez je vězněm svědomí, který je vězněn pouze za uplatňování svého práva na svobodu projevu a pokojné shromažďování. Důrazně Vás žádám, abyste okamžitě jednal a nařídil bezpodmínečné propuštění Maykela Castilla Péreze. Dále Vás žádám, abyste do doby jeho propuštění zajistil jeho dostatečnou ochranu před obtěžováním a výhrůžkami, kterým musí ve vězení čelit.

S pozdravem


  Celé znění on-line petice v angličtině Zavřít