Ruské protiválečné protesty

Právo na pokojný protest v Rusku neexistuje. Za veřejný nesouhlas s válkou na Ukrajině hrozí tamním občanům až 15 let za mřížemi. To vše na základě tvrdých cenzurních zákonů, které vešly v platnost brzy po ruské invazi. Postavte se s námi za jejich zrušení!

Protiválečné protesty v Rusku

Brzy po své invazi na Ukrajinu zavedlo Rusko tvrdé zákony o válečné cenzuře, které kriminalizují jakoukoliv kritiku jeho agrese. Těm, kteří upozorňují na válečné zločiny nebo veřejné odsuzuji násilí na civilistech, hrozí až 15 let za mřížemi. I přes vysoké tresty se ale řada lidí proti válce postavila. Teď je čas, abychom se postavili my za ně.

Přeji vám a vašim přátelům, abyste neztráceli odvahu a soustředili se na to, jak budou naše činy vnímány za mnoho let.

- Vladimir Rumyantsev, jeden z vězněných

Partnerem kampaně je organizace Gulag.cz, která společně s lidskoprávním sdružením Memorial dlouhodobě monitoruje tamní protesty. Na jejich strankách můžete sledovat nejnovější zprávy o protiválečných protestech v Rusku, které tamní dobrovolníci neúnavně monitorují. Sledují také všechny alternativní formy protestů, stejně jako nespravedlivá zatýkání, která po nich následují.

Vyzvěte s námi ke zrušení cenzurních zákonů a podepište petici za propuštění vězňů svědomí!

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...