Prohledávat obsah

nalezeno 6 výsledků:

  Článek publikován 6.9.2022

Už 14 evropských států napravilo definici znásilnění. Ostatní ji zvažují nebo brzdí

Amnesty se od loňského roku pomocí nové kampaně snaží o nápravu definice znásilnění v českém trestním zákoníku. Aby pamatovala na všechny oběti, tak by totiž neměla být založená na použití síly, ale na absenci souhlasu. Podívali jsme se proto na to, jak situace vypadá ve státech, ve kterých už změnu její zastánci vybojovali.

  Článek publikován 20.9.2018

Španělsko: Vláda musí zastavit vývoz zbraní Saúdské Arábii, jinak riskuje spoluvinu na válečných zločinech v Jemenu

Španělská vláda se připravuje na závažné rozhodnutí o tom, zda pozastaví přepravu zbraní a vojenského materiálu do Saúdské Arábie.

  Článek publikován 4.10.2017

Referendum v Katalánsku: Amnesty International odsuzuje nadměrné použití síly

Pozorovatelé Amnesty potvrzují nebezpečné a nevhodné použití prostředků pro potírání nepokojů, včetně bití bezbranných lidí, kteří nekladou žádný odpor. Požaduje rychlé, důkladné a nestranné vyšetřování událostí.

  Článek publikován 19.2.2016

Španělské lodě porušující lidská práva v Jemenu? Ne naším jménem!

Španělská společnost Navantia je velice blízko k uzavření dohody se Saúdskou Arábií o prodeji pěti fregat, ačkoliv zde existuje riziko, že budou tyto lodě zneužity k vážnému porušení mezinárodního práva. Pomozte nám zastavit tuto dohodu, než bude příliš pozdě!

  Případ publikován 28.11.2014

Španělsko: novela imigračního zákona povede k porušování práv uprchlíků

Španělská vláda předložila návrh změny imigračního zákona, který usnadní hromadné vyhošťování migrantů, uprchlíků a uchazečů o azyl z hraničních oblastí dvou španělských enkláv v severní Africe - Ceuty a Melilly. Vyhošťovaným osobám tím bude upřeno právo vyhledat azyl a budou vystaveny riziku vážného porušování lidských práv.

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...