Urgentní
akce

Shawkan: Ve vězení za focení

  Případ

Egyptský fotoreportér Mohamed Abu Zaid (známý jako Shawkan) byl zatčen jenom proto, že dělal svou práci. Fotografoval násilné rozehnání pouličních protestů v Káhiře bezpečnostními silami. Více než dva roky byl držen ve vazbě a mučen v rozporu s egyptským právem. Hrozí mu trest smrti. 26. března 2016 při výslechu u soudu v Káhiře vykonstruoval úředník ze státního zastupitelství devět obvinění vůči Shawkanovi. Před samotným začátkem soudního řízení byl Shawkanovým právníkům odepřen přístup ke klíčovým dokumentům vztahujících se k případu, včetně sdělení obvinění. Když Shawkana zatkli, věřilo se, že mu hrozí doživotí. Teď může být jeho osud mnohem horší, jelikož mu hrozí trest smrti. Jeho zdravotní stav se zhoršuje a přístup k lékům mu byl odepřen, přestože trpí hepatitidou typu C. Momentálně je držen v nechvalně známém káhirském vězení Tora a čeká na svůj proces.

  Aktuality

  Článek publikován 5.3.2019

Egyptský fotoreportér Mahmúd Abu Zeid alias Shawkan je konečně volný

Egyptský fotoreportér Mahmúd Abu Zeid alias Shawkan je po 5 a půl letech strávených ve vězení konečně na svobodě doma v Gíze.

Mockrát děkujeme za podporu případu.

Egyptský fotoreportér Mahmúd Abu Zeid alias Shawkan je po 5 a půl letech ve vězení konečně na svobodě doma v Gíze. Všem moc děkujeme za jeho podporu.

Požadujeme

  • Bezpodmínečné a okamžité propuštění Mohameda Abu Zaida a zrušení obvinění vůči němu, protože je vězněm svědomí zadrženým pouze proto, že uplatňoval své právo na svobodu projevu.

Adresáti

  • Public Prosecutor Nabil Sadek

Art For Amnesty - obrazy k prodeji

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...