Prohledávat obsah

nalezeno 88 výsledků:

  Případ publikován 22.2.2024

Syn bývalého egyptského poslance je už deset let nespravedlivě za mřížemi. Podepište petici za jeho propuštění

Anas al-Beltagy je od roku 2013 ve vězení jen kvůli aktivitám svého otce – bývalého poslance, který byl rovněž uvězněn. Anas al-Beltagy byl ve vězení opakovaně mučen, většinu času tráví na samotce. Nejsou mu umožněny návštěvy rodiny ani právníka a nemá přístup k odpovídající zdravotní péči. Nikdo by neměl být vězněn pouze kvůli aktivitám svých rodinných příslušníků. Vyzvěte s námi egyptského prezidenta k mladíkovu propuštění.

  Článek publikován 30.1.2024

Egyptská právnička Hoda Abdelmoniemová i po odpykání trestu zůstává ve vězení

Hoda Abdelmoniemová nebyla ani po vypršení nespravedlivého pětiletého trestu propuštěna. Místo toho právničku přemístili do vyšetřovací vazby a čelí falešným obviněním souvisejících s terorismem.

  Článek publikován 17.8.2023

Egypt: „Desetiletí hanby" od beztrestného zabití stovek lidí při masakru v Rábaa

Již deset let uplynulo od masakru v Rábaa. Masové zabití více než 900 lidí však nebylo dosud nijak potrestáno. Místo toho došlo k útokům na pokojný disent, narušení záruk spravedlivého procesu v systému trestního soudnictví a páchání nevýslovné krutosti ve věznicích.

  Článek   Úspěch publikován 9.8.2023

Egyptský právník byl propuštěn. Jeho klient ale zůstává nespravedlivě uvězněn

Mohamed Baker, jeden z případů Maratonu psaní dopisů 2021, byl propuštěn z téměř čtyři roky trvající vazby. Jeho klient Alaa Abd el-Fattah ale zůstává nespravedlivě uvězněn.

  Článek publikován 27.7.2023

Egyptská právnička Hoda Abdelmoniemová byla odsouzena k 5 letům vězení

Hoda Abdelmoniemová byla odsouzena k pěti letům vězení za „podporu terorismu“. Proti rozsudku se nemůže odvolat. Podmínky ve věznici jsou stále špatné, Hoda rok nemohla vidět svou rodinu a je jí odpírána nezbytná zdravotní péče.

  Článek publikován 30.6.2023

Egyptské úřady brání aktivistovi pokračovat ve studiu ve Vídni

Na egyptského aktivistu Ahmeda Samira Santawyho byl uvalen zákaz cestování. Ahmedovi, který už dříve strávil osmnáct měsíců ve vězení, je tak bráněno pokračovat v magisterském studiu a výzkumu na Středoevropské univerzitě ve Vídni.

  Případ publikován 30.6.2023

Pomáhal nespravedlivě uvězněným, sám skončil ve vězení. Pomozte egyptskému aktivistovi na svobodu

Moaz aš-Šarkáví je egyptský aktivista, uvězněný pouze kvůli pokojnému uplatňování lidských práv. Hájil práva studentů na svobodu projevu na univerzitách. Bezpečnostní složky ho zatkly v jeho domě a přes tři týdny byl držen na neznámém místě. Nyní je vězněn v nechvalně známé věznici Badr 3 a hrozí mu mučení i vysoký trest. Podepište petici a požadujte jeho okamžité propuštění.

  Článek publikován 26.4.2023

Uvězněný právník byl zbit ve vězení. Jeho manželka byla zatčena, protože o tomto špatném zacházení informovala

Egyptský právník Mohamed Baker a jeho klient, aktivista Alaa Abdel Fattah, jsou od září 2019 ve vězení. Na začátku dubna 2023 byl Mohamed zbit a umístěn na disciplinární celu, protože se zastal postarších spoluvězňů. Jeho manželka o tomto špatném zacházení informovala na sociálních sítích, následují den byla zatčena. Alaa mezitím uvažuje, že zahájí další protestní hladovku.

  Článek publikován 11.4.2023

Egyptská policie si zakládá falešné účty na seznamkách, následně zatýká členy LGBTI+ komunity

Egyptská policie si na online seznamkách zakládá profily a píše si se členy LGBTI+ komunity, které potom na první schůzce zatkne a obviní z prostituce.

  Článek publikován 17.11.2022

Egyptský aktivista oznámil konec extrémní hladovky, boj za jeho propuštění ale nekončí

Britsko-egyptský aktivista Alaa Abd el-Fattah držel u příležitosti Konference OSN o změně klimatu (COP27) v Egyptě extrémní hladovku, nepřijímal žádné jídlo ani vodu. Jeho rodině bylo po týdnu marného snažení dovoleno obnovit s ním komunikaci. Alaa oznámil, že s koncem klimatické konference extrémní hladovku ukončí. Boj za jeho osvobození pokračuje.

1234569

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...