Prohledávat obsah

nalezeno 79 výsledků:

  Článek publikován 26.4.2023

Uvězněný právník byl zbit ve vězení. Jeho manželka byla zatčena, protože o tomto špatném zacházení informovala

Egyptský právník Mohamed Baker a jeho klient, aktivista Alaa Abdel Fattah, jsou od září 2019 ve vězení. Na začátku dubna 2023 byl Mohamed zbit a umístěn na disciplinární celu, protože se zastal postarších spoluvězňů. Jeho manželka o tomto špatném zacházení informovala na sociálních sítích, následují den byla zatčena. Alaa mezitím uvažuje, že zahájí další protestní hladovku.

  Článek publikován 17.11.2022

Egyptský aktivista oznámil konec extrémní hladovky, boj za jeho propuštění ale nekončí

Britsko-egyptský aktivista Alaa Abd el-Fattah držel u příležitosti Konference OSN o změně klimatu (COP27) v Egyptě extrémní hladovku, nepřijímal žádné jídlo ani vodu. Jeho rodině bylo po týdnu marného snažení dovoleno obnovit s ním komunikaci. Alaa oznámil, že s koncem klimatické konference extrémní hladovku ukončí. Boj za jeho osvobození pokračuje.

  Článek publikován 14.11.2022

Egyptskému aktivistovi držícímu extrémní hladovku zakázali komunikovat s rodinou, panují silné obavy o jeho zdravotní stav

Alaa Abd el-Fattah je britsko-egyptský aktivista odsouzený k pětiletému trestu vězení za „šíření falešných zpráv.“ Od dubna 2022 drží hladovku, kterou se na začátku listopadu rozhodl zintenzivnit a přestal přijímat jakékoliv jídlo a vodu. Egyptské úřady mu znemožňují kontakt s rodinou i právníkem. Panují silné obavy o jeho zdravotní stav.

  Článek publikován 7.11.2022

Egyptský aktivista v přímém ohrožení života, drží extrémní hladovku a nepřijímá žádné jídlo ani vodu

Známý aktivista a bloger Alaa Abd el-Fattah byl spolu se svým právníkem v září 2019 zatčen a uvězněn za kritiku egyptského režimu. Od dubna 2022 drží protestní hladovku. Nyní se u příležitosti konference OSN o změnách klimatu (COP27) v Egyptě rozhodl přestat přijímat jakékoliv jídlo i vodu, je proto ve vážném ohrožení života.

  Článek publikován 31.10.2022

Právnička v oblasti lidských práv Hoda Abdelmoniemová trpí závažnými zdravotními potížemi, není jí ale umožněna lékařská péče

Egyptská právnička Hoda Abdelmoniemová byla před čtyřmi lety zadržena kvůli své činnosti v oblasti lidských práv. V září začal vykonstruovaný soudní proces, v němž čelí obvinění z terorismu. Hodě byly po celou dobu věznění zakázány návštěvy. Její zdravotní stav se zhoršuje, přesto jí není umožněna řádná lékařská péče.

  Článek publikován 29.10.2022

Režimní PR mašinérie před listopadovou klimatickou konferencí OSN v Egyptě nemůže zakrýt drastické porušování lidských práv

Egyptské úřady drží kritiky státu a politické oponenty v krutých a nelidských podmínkách ve věznici Badr 3 v době, kdy se Egypt připravuje na listopadovou konferenci OSN o změně klimatu COP27 v Šarm aš-Šajchu.

  Článek publikován 27.10.2022

Dobrá zpráva z Egypta: Zyad el-Elaimy byl propuštěn na svobodu po 40 měsících ve vězení

Zyad el-Elaimy je egyptský právník a bývalý poslanec. Od července 2019 byl ve vazbě pro nepodložená obvinění z podpory terorismu. V listopadu 2021 byl odsouzen na pět let vězení, nyní byl propuštěn na svobodu.

  Případ publikován 18.10.2022

Egypt trestá vězením kritiky režimu i jejich právníky. Zastaňte se jich!

V roce 2021 poslal po hrubě nespravedlivém procesu egyptský soud na pět let do vězení prominentního britsko-egyptského aktivistu, blogera a kritika režimu Alaa Abd el-Fattaha, jeho právník Mohamed Baker dostal čtyřletý trest. Proti rozsudku se nelze odvolat. Oba jsou drženi v nelidských podmínkách v malých celách bez postelí i matrací a platí pro ně přísnější pravidla než pro ostatní vězně. Alaa Abd el-Fattah začal na protest proti nespravedlivému trestu a krutým podmínkám držet hladovku a jeho zdravotní stav je velmi vážný.

  Článek publikován 4.10.2022

Egypt se snaží líbivou PR maskou zakrýt brutální porušování lidských práv

Před rokem egyptské orgány vytvořily Národní strategii lidských práv, přesto však odmítají uznat, natož řešit, hluboce zakořeněnou krizi lidských práv v zemi. Místo toho i nadále potlačují svobody a páchají zločiny, a to před nadcházející listopadovou Konferencí OSN o změně klimatu (COP27).

  Článek   Úspěch publikován 29.9.2022

Ve vězení ho mučili, pak dostal tříletý trest, teď egyptský student obdržel prezidentskou milost

Egyptský výzkumný pracovník Ahmed Samir Santawy byl od února 2021 vězněn za kritické příspěvky na sociálních sítích. Od 30. července 2022 je na svobodě díky prezidentské milosti.

1234568

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...