Prohledávat obsah

nalezeno 4263 výsledků:

  Případ publikován 29.4.2024

Uznávaný čínský právník a jeho žena jsou nespravedlivě ve vězení. Podpořte je podpisem petice

Prominentní právník v oblasti lidských práv Jü Wen-šeng a jeho manželka Sü Jen byli zadrženi v dubnu 2023 cestou na setkání s delegací Evropské unie. Oba jsou obviněni z podvracení státní moci a hrozí jim dlouhé tresty vězení i mučení. Zastaňte se jich podpisem petice.

  Článek publikován 24.4.2024

Lidská práva v roce 2023: Hrozba digitálních technologií a nefunkční mezinárodní mechanismy

Neregulované digitální technologie, nefungující mezinárodní mechanismy a odhodlaná občanská společnost – tři témata, která jsou zásadní pro vývoj lidskoprávní situace po celém světě. Vyplývá to z nové výroční zprávy Amnesty International.

  Článek publikován 24.4.2024

Výroční zpráva Amnesty přináší aktuální lidskoprávní situaci v Česku

Nenávist proti uprchlíkům z Ukrajiny, segregace romských dětí ve vzdělávání nebo nerovná práva pro LGBTI+. To jsou hlavní lidskoprávní problémy Česka, které uvádí nová výroční zpráva Amnesty.

  Článek publikován 24.4.2024

Třetí hladovka pomohla vietnamskému politickému vězni k mírnému zlepšení životních podmínek ve vězení

Tran Huynh Duy Thuc je vietnamský podnikatel, který byl za tvorbu pro svůj blog, v níž volal po politické reformě a dodržování lidských práv, v roce 2010 odsouzen k 16 letům ve vězení a následným 5 letům domácího vězení. Už třikrát ve vězení držel protestní hladovku, ta poslední vedla k mírnému zlepšení podmínek ve vězení.

  Článek publikován 23.4.2024

Gruzie: Policie se musí zodpovídat z použití nepřiměřené síly proti demonstrantům

Policie v Gruzii násilně rozehnala pokojnou demonstraci v Tbilisi, kde se protestující shromáždili proti kontroverznímu zákonu o „zahraničním vlivu“. Ten je kritizován za svou podobnost s ruským represivním zákonem o „zahraničních agentech“, který se používá k umlčení nesouhlasu s vládnoucím režim.

  Případ publikován 22.4.2024

Mladý umělec ve vězení kvůli graffiti kritizujícímu prezidenta. Pomůžete?

Rached Tamboura (28) je umělec a student kaligrafie na Tuniské univerzitě. Policie ho zadržela v červenci 2023 kvůli sérii graffiti kreseb kritizujících prezidenta Kaíse Saída. Kvůli svým uměleckým aktivitám byl obviněn z urážky prezidenta a odsouzen k dvouletému trestu vězení.

  Článek publikován 17.4.2024

Nigérie: Shell znečistil deltu Nigeru, teď chce infrastrukturu prodat. Mohl by tak uniknout odškodnění obyvatel

Ropná infrastruktura společnosti Shell v deltě Nigeru znamenala katastrofu pro životní prostředí i tamní obyvatele. Amnesty i další organizace vyzývají nigerijské úřady, aby prodej neschválily. Společnost musí zaplatit spravedlivé odškodnění, stejně jako náklady na vyčištění zamořené oblasti.

  Článek publikován 15.4.2024

Sýrie: Držení desetitisíců v nelidských podmínkách. V táborech jsou i oběti Islámského státu

Po porážce Islámského státu (IS) byly na severovýchodě Sýrie plošně zadrženy tisíce lidí. Krom podezřelých ze spolupráce s IS byly ale skončily v detenci i jejich oběti. V tamních zařízeních čelí mučení, nelidským podmínkám nebo propukající tuberkulóze.

  Článek publikován 12.4.2024

Írán: 853 popravených v loňském roce. Nejvíce za 8 let

Íránské věznice se v roce 2023 proměnily v masová popraviště. Nejméně 481 poprav – více než polovina z celkových 853 poprav zaznamenaných v roce 2023 – byla provedena za trestné činy související s drogami.

  Článek publikován 12.4.2024

Rwanda: Pozůstalí obětí genocidy čekají na spravedlnost už 30 let

Uplynulo již 30 let od Genocidy Tutsiů ve Rwandě z roku 1994, při které bylo zabito odhadem 800 000 lidí. Amnesty International vyzývá mezinárodní společenství, aby urychleně obnovilo svůj závazek zajistit spravedlnost pro oběti a přeživší.

12345678910427

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...