Prohledávat obsah
nalezeno 3903 výsledků:

Článek publikován 12.1.2023
Uvězněná Íránka v otevřeném dopise podpořila protesty proti režimu
Vězeňkyně svědomí Maryam Akbari Monfaredová je už více než 13 let nespravedlivě vězněna íránskými úřady. Ačkoliv ve věznici, kde je držena, panují nelidské podmínky, Maryam nepřestává být aktivní. Na konci roku 2022 napsala otevřený dopis, kde připomíná výročí svého zatčení a odloučení od svých dětí, a vyjadřuje podporu protestujícím proti režimu.

Článek publikován 11.1.2023
Nespravedlivě odsouzený novinář z Maroka je šikanován ve vězení
Omar Radi, investigativní novinář a aktivista, byl marockými úřady odsouzen k šesti letům odnětí svobody. Ve vězení je šikanován, držen na samotce a je ničen jeho osobní majetek.

Článek publikován 10.1.2023
Rada bezpečnosti OSN schválila rezoluci odsuzující situaci v Myanmaru
V prosinci 2022 schválila Rada bezpečnosti OSN rezoluci, ve které odsuzuje situaci v Myanmaru. Rezoluce má ovšem mnoho nedostatků, například nezahrnuje embargo na dovoz zbraní do země. Amnesty International požaduje další kroky proti myanmarskému vojenskému režimu a mimo jiné bojuje za zahájení vyšetřování tohoto případu Mezinárodním trestním soudem.

Článek Úspěch publikován 9.1.2023
Dobré zprávy: Amnesty oslavuje zrušení trestu smrti v Zambii
Ve své nejnovější zprávě o výkonech trestu smrti Amnesty zdokumentovala, že počet poprav v subsaharské Africe se z 16 v roce 2020 více než zdvojnásobil na 33 v roce 2021. Rozhodnutí Zambie je tak důležitým příkladem zemím, které trest smrti stále používají.

Případ publikován 9.1.2023
Zatýkání, mučení a věznění protestujících, nálety na civilisty nebo obnovené popravy. Situace v Myanmaru se nezlepšila. Pomůžete?
Myanmarská armáda je u moci od vojenského převratu v únoru 2021. V zemi bylo obnoveno provádění poprav a nejméně 16 000 lidí bylo zatčeno. Letecké nálety proti skupinám obyvatelstva způsobily smrt více než 2 300 civilistů a donutily statisíce lidí k opuštění svých domovů. Zahraniční společnosti nadále dováží do země letecké palivo, které armáda zneužívá pro letecké údery. Přidejte se k petici a požadujte zesílení tlaku mezinárodního společenství na Myanmar.

Článek publikován 31.12.2022
Největší vliv měla revoluce, ale i událost na základce, říká o svém smyslu pro spravedlnost Martha Issová
Rozhovor s herečkou a podporovatelkou Amnesty Marthou Issovou.

Článek publikován 28.12.2022
Záchrana řady politických vězňů. Přinášíme dobré zprávy letošního roku
Ačkoliv na světě dochází k neustálému porušování lidských práv, Amnesty se letos podařilo pomoci hned celé řadě obětí bezpráví. Ať už šlo o zproštění obžaloby, odložení poprav nebo propuštění z vězení. Rok 2022 přinesl mnoho lidskoprávních úspěchů a to i díky vaší podpoře.

Článek Úspěch publikován 27.12.2022
Dobrá zpráva: Íránky z LGBTI+ komunity byly osvobozeny od trestu smrti
Zahra Sedighi-Hamadani a Elham Choubdar z Íránu byly v říjnu 2021 zatčeny kvůli příslušnosti k LGBTI+ komunitě a aktivismus. V srpnu 2022 byly odsouzeny k trestu smrti na základě obvinění z „šíření morální korupce na Zemi.“ V prosinci Ústavní soud jejich rozsudek zrušil.
Zprávy publikován 23.12.2022
Maďarská vláda bojuje s nepřáteli, kteří jsou spíše fiktivní než skuteční, říká šéf maďarské Amnesty - a2larm.cz

Článek publikován 17.12.2022
Ostrými do lidí. Bangladéš musí ukončit brutální potlačování demonstrací, vyzývá Amnesty
Amnesty má zprávy o zabití nejméně jednoho člověka a zranění více než 60 dalších osob po středečním střetu mezi příznivci opoziční strany a policií v Dháce. Více než 1400 lidí bylo zatčeno.