Prohledávat obsah

nalezeno 3952 výsledků:

  Článek publikován 14.5.2023

Izrael: Izraelské úřady používají technologii rozpoznávání obličejů k upevnění apartheidu

Izraelské úřady používají experimentální systém rozpoznávání obličejů známý jako Red Wolf ke sledování Palestinců a automatizaci tvrdého omezování jejich svobody pohybu. Amnesty zdokumentovala, že tento sledovací systém je součástí stále se rozšiřující sledovací sítě, která upevňuje kontrolu izraelské vlády nad palestinskými obyvateli a pomáhá udržovat systém apartheidu.

  Článek publikován 14.5.2023

USA: Povinné používání mobilní aplikace CBP One porušuje právo žádat o azyl

Žadatelé o azyl na jižní hranici USA jsou nuceni používat aplikaci CBP One pro zajištění schůzky s celními úředníky. Řada lidí ale k aplikaci či internetu přístup nemá.

  Článek publikován 9.5.2023

Kyrgyzstán: Uzavření pobočky Rádia Svobodná Evropa je ranou pro nezávislá média v zemi

Kyrgyzské úřady rozhodly o uzavření tamní pobočky Rádia Svobodná Evropa. Pokračují tak cenzuře nezávislých médií a omezování kritiky vlády.

  Článek publikován 9.5.2023

Aktivistka uvězněná za upomínku protestů na náměstí Nebeského klidu dostala Cenu Gwanju za lidská práva

Chow Hang-tung je jednou z aktivistů a aktivistek, které jsme podpořili v rámci kampaně Maraton psaní dopisů 2022. Odpykává si trest ve vězení, protože v Hong Kongu spolupořádala každoroční vpomínkovou akci za oběti potlačení protestů na náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men) v červnu 1989. Za její neustávající úsilí jí byla udělena Cenu Gwanju za lidská práva jihokorejské Nadace 18. května.

  Případ publikován 8.5.2023

Dva roky strávila v převýchovném táboře, teď je ve vězení a hrozí jí mučení. Pomůžete?

Zhanargul Zhumatai, etnická Kazaška, novinářka a umělkyně byla v únoru zadržena příslušníky bezpečnostních složek a je stále ve vězení. Bez přístupu k rodině a právníkovi zůstává Zhumatai vystavena vážnému riziku mučení a jiného špatného zacházení.

  Článek publikován 3.5.2023

„Taková je cena za to nemlčet.” Příběhy čtyř novinářů, kteří se odvážili postavit vlastnímu státu

Za svou odvahu nazývat věci pravými jmény a konfrontovat vládnoucí politiky jsou novináři v mnoha zemích nespravedlivě zadržováni a perzekvováni. Koncem minulého roku bylo po celém světě vězněno přes 500 z nich, nejvíce za posledních 6 let. Někteří novináři a jejich kolegové pak za svou práci zaplatili životem – jen od začátku letošního roku bylo zabito 7 pracovníků médií.* K dnešnímu Světovému dni svobody tisku vám přinášíme příběhy čtyř nespravedlivě vězněných novinářů, za které v Amnesty bojujeme.

  Článek publikován 3.5.2023

Osm let vězení pro Ramana Prataseviče

Běloruský soud odsoudil bývalého šéfredaktora opozičního média Nexta Ramana Prataseviče k osmiletému trestu vězení.

  Článek publikován 3.5.2023

Súdán: Civilisté umírají při eskalaci 20letého konfliktu

Lidé v Súdánu čelí tvrdému a krvavému konfliktu, který se odehrává především v ulicích měst a vybírá si krutou daň na životech civilního obyvatelstva.

  Článek publikován 1.5.2023

Evropský parlament podpořil nigérijského zpěváka odsouzeného k smrti

Yahaya Sharif-Aminu z Nigérie byl odsouzen k trestu smrti, protože napsal píseň s údajně hanlivými komentáři o proroku Mohamedovi. Evropský parlament schválil rezoluci odsuzující tento rozsudek a požadující Yahayaovo okamžité propuštění.

1234567396

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...