Prohledávat obsah

nalezeno 4222 výsledků:

  Článek   Úspěch publikován 11.4.2024

Skvělá zpráva: Konžský novinář po šesti měsících na svobodě!

Konžský novinář Stanis Bujakera byl zatčen v září 2023 kvůli svému článku a následně obviněn z šíření nepravdivých informací. Hrozilo mu až 20 let ve vězení. Místní i mezinárodní lidskoprávní organizace včetně Reportérů bez hranic a Amnesty International Bujakerovo zadržení odsoudily a označily ho za útok na svobodu tisku. K jeho propuštění vyzvala i tisková agentura Reuters, která je jedním z jeho dalších zaměstnavatelů.

  Článek   Úspěch publikován 11.4.2024

Skvělá zpráva: afghánská obránkyně práv žen Manizha Seddiqi byla propuštěna!

Známá afghánská obránkyně lidských práv a členka hnutí Spontaneous Movement of Afghan Women Manizha Seddiqi je na svobodě. Tálibán mladou ženu věznil téměř sedm měsíců.

  Článek publikován 9.4.2024

Izrael/OPT: Příměří a humanitární trasy jsou nutné pro odvrácení propukajícího hladomoru

Izrael oznámil, že otevře dvě humanitární trasy do okupovaného Pásma Gazy – hraniční přechod Erez na severu území a lodní cestu z přístavu Ašdod. Tento vítaný krok ale k ukončení katastrofické humanitární krize nestačí.

  Článek publikován 8.4.2024

Klimatický summit COP29 v Ázerbájdžánu musí klást do popředí lidská práva

Klimatický summit COP29 se bude konat v Ázerbajdžánu. Stejně jako minulý rok, kdy byly hostitelem Spojené Arabské emiráty, se tak zásadní klimatické vyjednávání odehraje v zemi, která masivně těží fosilní paliva a porušuje lidská práva.

  Článek publikován 3.4.2024

Na rozcestí mezi právem a ohrožením života. Kde se bojuje o přístup k bezpečným interrupcím?

Ačkoliv většina zemí přístup k interrupcím postupně liberalizuje, několik z nich kráčí opačným směrem. Zákazy či přísná omezení potratů dopadají po celém světě na více než 750 milionů žen, které tyto restrikce ohrožují na zdraví, nebo dokonce životě. Přístup k bezpečné interrupci je přitom základním lidským právem.

  Případ publikován 2.4.2024

Represe v Saúdské Arábii na vzestupu. K trestu smrti vás můžou odsoudit i za příspěvky na sociálních sítích

Přestože Saúdská Arábie v posledních letech usilovně pracuje na zlepšení svého obrazu doma i ve světě, jsou tamní obránci lidských práv, pokojní aktivisté a novináři stále svévolně zadržováni, odsuzováni k dlouhým rokům za mřížemi, bičování, zákazům cestování a někteří z nich i k trestu smrti.

  Článek   Úspěch publikován 1.4.2024

Dobrá zpráva: obránce lidských práv z Burkina Faso je na svobodě!

Obránce lidských práv a generální tajemník Koalice proti beztrestnosti a společenské stigmatizaci Daouda Diallo byl po několika měsících, které nuceně strávil v armádě, propuštěn na svobodu.

  Článek publikován 28.3.2024

Jemen: Spravedlnost pro oběti devítiletého konfliktu zůstává v nedohlednu

Letos uplynulo již devět let od začátku konfliktu v Jemenu. Miliony obyvatel nadále trpí a obě válčící strany selhávají v zajištění spravedlnosti a odškodnění obětí.

  Článek publikován 26.3.2024

Rada bezpečnosti OSN vyzývá k příměří v Gaze

Po prvních třech neúspěšných hlasováních přijala rada Rada bezpečnosti OSN rezoluci požadující okamžité příměří v Gaze. To by mělo trvat nejméně po dobu měsíce ramadánu, dokument nicméně vyzývá k tomu, aby bylo příměří trvalé.

  Článek publikován 26.3.2024

Dobré zprávy z Nizozemska! Uzákonění definice znásilnění založené na souhlasu

Nizozemský senát rozhodl o změně zákona o sexuálních deliktech. Nově zavádí definici znásilnění, která tento čin definuje na základě absence souhlasu. Zákon vstoupí v platnost 1. července 2024.

1234567423

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...