Prohledávat obsah

nalezeno 4265 výsledků:

  Článek publikován 30.6.2024

Za satirické příspěvky na Twitteru byl odsouzen k 20 rokům v cele

Abdulrahman al-Sadhan, 37letý pracovník Červeného půlměsíce, byl odsouzen Specializovaným trestním soudem v Rijádu ke 20 letům vězení, po nichž bude následovat 20letý zákaz cestování. To vše na základě obvinění souvisejících s pokojným uplatňováním jeho práva na svobodu projevu a po procesu poznamenaném porušováním práv, včetně možného mučení k vynucení „přiznání“. Saúdské úřady musí Abdulrahmanovi al-Sadhanovi zajistit okamžité a bezpodmínečné propuštění.

  Případ publikován 27.6.2024

Argentina: LGBTI+ aktivistce hrozí až čtyři roky vězení kvůli protestnímu graffiti

Pierina Nochetti, lesbická aktivistka za lidská práva, čelí obvinění z trestného činu kvůli namalování graffiti na protest proti zmizení mladého transgender muže v argentinském městě Necochea. Hrozí jí až čtyři roky vězení. Zastaňte se jí podpisem petice.

  Článek publikován 26.6.2024

Ruské úřady systematicky odpírají nespravedlivě vězněným kritikům vlády kontakt s rodinami

Nová Amnesty výzkumná zpráva prostřednictvím několika vybraných případů dokumentuje, jak ruské úřady využívají právních mezer a smyšlených záminek k další izolaci disidentů. A to včetně těch, kteří byli uvězněni za to, že veřejně kritizovali ruskou invazi na Ukrajinu.

  Případ publikován 24.6.2024

Osmi Íráncům odsouzeným ve vykonstruovaných soudních procesech hrozí trest smrti. Zastaňte se jich podpisem petice

Nejméně osm lidí má být popraveno kvůli tomu, že se v roce 2022 zúčastnili protestů „Woman Life Freedom“. Dalších devět osob bylo v zemi po vykonstruovaných a nespravedlivých procesech v nedávné době popraveno. Íránské úřady závažně porušily právo obžalovaných na spravedlivý proces. Během pobytu za mřížemi byli vězni navíc vystaveni mučení a špatnému zacházení, a to včetně bití, elektrošoků a sexuálního násilí. V souvislosti s právě probíhající vlnou poprav narůstají obavy o životy dalších nespravedlivě odsouzených lidí.

  Případ publikován 24.6.2024

Polsko: Zastavte pronásledování aktivistů*tek za práva LGBTI+ lidí

LGBTI+ lidé v Polsku čelí represím a diskriminaci. Úřady z „preventivních důvodů“ zakazují pride průvody, a pokud se mohou konat, nejsou při nich účastníci*ce dostatečně chráněni nebo čelí výhrůžkám a zastrašování. Úřady také dostatečně neřeší zločiny z nenávisti. Vyzvěte s Amnesty polské úřady, aby ukončily zastrašování a represe vůči LGBTI+ lidem a zastavily trestní stíhání za pouhou účast na pokojných shromážděních.

  Článek publikován 23.6.2024

Slovensko: Schválení drakonického zákona omezí shromažďovací právo

Navrhovaný zákon je součástí souboru legislativních návrhů známých jako „lex atentát“. Nově by bylo shromažďování zakázáno nejen v blízkosti parlamentu, jak je tomu v současnosti, ale také v okolí budov, kde pobývá či pracuje hlava státu nebo vysoce postavení členové vlády a justice.

  Článek publikován 20.6.2024

Vlastnictví zbraně je privilegium, ne právo

Česko: čtyři masové střelby za posledních 15 let, 1 milion střelných zbraní. Když končí v nezodpovědných rukou, může to způsobit tragédii.

  Článek   Úspěch publikován 18.6.2024

Skvělá zpráva: Thajsko se stane první zemí v jihovýchodní Asii, která zlegalizuje manželství pro stejnopohlavní páry

Thajský senát 18. června schválil návrh zákona, který legalizuje manželství stejnopohlavních párů. Až zákon podepíše král, stane se Thajsko první zemí v jihovýchodní Asii, která podobný zákon přijme.

  Článek   Úspěch publikován 14.6.2024

Skvělá zpráva: Za protesty proti posunu hranic jim hrozily vysoké tresty. Teď jsou aktivisté konečně volní!

Přes dvě desítky lidí, zadržených v roce 2022 při protestech kvůli posunutí hranic v Kyrgyzstánu, si vyslechlo osvobozující rozsudek a jsou na svobodě.

  Případ publikován 13.6.2024

Amnesty vyzývá vládu a parlament: Zpřísněte zbraňovou legislativu v České republice!

Když střelné zbraně skončí v nezodpovědných rukou, může to znamenat katastrofu. České zákony, které regulují získávání zbraní, jsou přesto jedny z nejmírnějších v Evropě. V ČR se za posledních patnáct let odehrály již čtyři masové střelby, a je proto nejvyšší čas, aby se zákonodárci a zákonodárkyně zabývali tím, kdo má přístup ke zbraním a za jakých podmínek. Zatím je tato debata vedena převážně směrem k deregulaci nabývání a držení zbraní. Podepište petici a pojďte to změnit!

1234567427

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...