Prohledávat obsah

nalezeno 4145 výsledků:

  Článek   Úspěch publikován 31.10.2023

Vítězství svobody tisku: Somálský novinář Bulbul zproštěn obvinění po odhalení korupce v policii

Novinář Mohamed Ibrahim Osman Bulbul byl zatčen poté, co odhalil korupci v somálské policii. Po dvou měsících vazby a složitých právních procesech byl nakonec 11. října osvobozen, přičemž soud rozhodl, že jako novinář nemůže být trestně stíhán. Soud nařídil předložení nových obvinění podle mediálního zákona, což se nestalo během říjnového slyšení.

  Článek publikován 31.10.2023

Opoziční aktivista Kara-Murza přesunut na Sibiř. Rodina se obává o jeho zdraví v izolaci

Ruský opoziční aktivista Vladimir Kara-Murza byl přemístěn do sibiřské věznice s maximální ostrahou. Informoval o tom server BBC. Jeho advokát varuje, že izolace v trestanecké kolonii v Omsku zhoršuje jeho již tak oslabené zdraví.

  Případ publikován 28.10.2023

Amnesty International vyzývá všechny strany konfliktu k okamžitému klidu zbraní a požaduje ukončení zabíjení nevinných civilistů

Nebývalá eskalace konfliktu mezi Izraelem a Hamásem a dalšími ozbrojenými skupinami si vybírá krutou daň na civilistech. Počet obětí je bezprecedentní. S každým dalším dnem se situace stále zhoršuje. Přibývá obětí na životech a humanitární katastrofa v Gaze se prohlubuje. Podepište petici Amnesty a vyzvěte všechny strany konfliktu k okamžitému klidu zbraní, které by ukončilo krveprolití nevinných civilistů a zajistilo přístup nezbytné humanitární pomoci do Gazy.

  Případ publikován 27.10.2023

Za kritiku vlády si vysloužil devítiletý trest.
Pomozte s námi kubánskému hudebníkovi
na svobodu

Kubánský zpěvák Maykel Castillo Pérez si kvůli kritice vlády ve vězení odpykává devítiletý trest. Již několik měsíců je na samotce a nemá přístup k potřebné lékařské péči. Amnesty žádá jeho okamžité propuštění.

  Případ publikován 26.10.2023

Uganda přijala drakonický zákon proti homosexualitě. Za jeho porušení hrozí až trest smrti

Ugandský prezident schválil v květnu 2023 kontroverzní zákon, který kriminalizuje vztahy mezi osobami stejného pohlaví. Za jeho porušení hrozí lidem desítky let vězení, doživotí, nebo dokonce trest smrti. Od přijetí zákona došlo v Ugandě k nárůstu násilí vůči LGBTI+ komunitě. Ugandská vláda musí zákon zrušit a zajistit LGBTI+ lidem dostatečnou ochranu jejich práv.

  Článek publikován 25.10.2023

Hledáme specialistu*ku kampaní do týmu

Staň se součástí kampaňového týmu české pobočky Amnesty International!

  Článek publikován 24.10.2023

Pravidla diskuzí na kanálech Amnesty

Vážíme si všech relevantních komentářů, které jsou ohleduplné k ostatním diskutujícím. Abychom na našich kanálech mohli tvořit bezpečný prostor, prosíme vás, abyste dodržovali následující pravidla.

  Článek publikován 24.10.2023

Izraelské útoky vzaly životy celým rodinám. Výzkum Amnesty přináší usvědčující důkazy o válečných zločinech

Izraelské síly nadále stupňují svůj ničivý útok na okupované Pásmo Gazy. Amnesty International zdokumentovala nezákonné a nerozlišující útoky, které mají na kontě obrovské ztráty na civilních životech. Musí být vyšetřeny jako válečné zločiny.

  Článek publikován 14.10.2023

Izrael/OPT: „Příkaz k evakuaci“ do jižní Gazy není funkčním řešením

Příkaz izraelské armády obyvatelům Gazy, aby se „evakuovali“ na jih území, nelze považovat za účinné varování. Může se naopak rovnat nucenému vysídlení civilního obyvatelstva, což je porušením mezinárodního humanitárního práva.

12345678415

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...