Úspěchy Amnesty

Pomáháme nespravedlivě vězněným nebo perzekvovaným lidem z celého světa. Každý třetí případ, na kterém pracujeme, končí úspěchem. Podívejte se na přehled Amnesty úspěchů.  

Prohledávat obsah

nalezeno 194 výsledků:

  Článek   Úspěch publikován 1.6.2021

Dobrá zpráva: Frédéric Vuillaume zproštěn viny!

Francouz Frédéric Vuillaume byl zproštěn viny z účasti na shromáždění s cílem narušit veřejný pořádek. Za účast na demonstraci hnutí Žlutých vest na protest proti omezování soukromí francouzských občanů mu hrozil rok vězení a pokuta.

  Článek   Úspěch publikován 1.6.2021

Dobrá zpráva: Popi, Bongeka a jejich rodiny jsou o krok blíže spravedlnosti!

Jihoafrická policie potvrdila, že vyšetřuje případ studentek zavražděných v roce 2017. Po čtyřech letech tak byl případ konečně postoupen vnitrostátní prokuratuře k trestnímu stíhání.

  Článek   Úspěch publikován 31.5.2021

Skvělá zpráva: uvěznění novináři jsou na svobodě!

Čtyři novinářky a novináři z Burundi strávili nespravedlivě ve vězení čtrnáct měsíců jenom proto, že informovali o nepokojích v provincii na severozápadě země. I díky tlaku Amnesty a dalších mezinárodních organizací jim nakonec prezident udělil milost a všichni jsou konečně volní.

  Článek   Úspěch publikován 20.5.2021

Skvělá zpráva: Maďarsko zrušilo sporný zákon o nevládních organizacích

Maďarský parlament konečně zrušil LexNGO z roku 2017, zákon, který stigmatizoval a ztěžoval činnost občanské společnosti v Maďarsku.

  Článek   Úspěch publikován 17.5.2021

Dobrá zpráva: Běloruský punker propuštěn z vazby!

Běloruský punkový hudebník Ihar Bantsar byl propuštěn z vazby, kde byl držen pouze kvůli svému uplatňování svého práva na svobodu projevu a shromažďování.

  Článek   Úspěch publikován 17.5.2021

Skvělá zpráva z Myanmaru: Mladý umělec propuštěn z vězení!

Mladý myanmarský umělec, Paing Phyo Min, kterého lidé mohli podpořit také v rámci kampaně „Maraton psaní dopisů“ je na svobodě.

  Článek   Úspěch publikován 30.4.2021

Skvělá zpráva: novinář Kilwe Adan Farah propuštěn!

Somálský novinář, nespravedlivě odsouzený k tříletému trestu kvůli své práci byl propuštěn na základě prezidentské milosti.

  Článek   Úspěch publikován 30.4.2021

Dobrá zpráva: tresty smrti pro pět saúdských aktivistů zrušeny!

Saúdští aktivisté se již nenachází v bezprostředním ohrožení života. Specializovaný trestní soud zrušil jejich rozsudky trestu smrti a rozhodl o mírnějších trestech.

  Článek   Úspěch publikován 26.4.2021

Skvělá zpráva: Ahmad al-Daydoumy je volný!

Po osmnácti měsících, které strávil nespravedlivě ve vězení je opět na svobodě a poděkoval Amnesty a jejím příznivcům za podporu jeho případu.

  Článek   Úspěch publikován 19.4.2021

Skvělá zpráva: humanitární pracovníci Azul Positivo podmínečně propuštěni!

Venezuelské úřady podmínečně propustily pět vězňů svědomí a zaměstnanců nevládní organizace Azul Positivo. Stále však čelí trestnímu stíhání a každých třicet dní se musí hlásit u soudu.

1234567820

Art For Amnesty - obrazy k prodeji

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...