© Iwacu

Skvělá zpráva: uvěznění novináři jsou na svobodě!

  Článek

publikován 31.5.2021

Čtyři novinářky a novináři z Burundi strávili nespravedlivě ve vězení čtrnáct měsíců jenom proto, že informovali o nepokojích v provincii na severozápadě země. I díky tlaku Amnesty a dalších mezinárodních organizací jim nakonec prezident udělil milost a všichni jsou konečně volní.

Agnès Ndirubusa, Christine Kamikazi, Egide Harerimana a Térence Mpozen se vydali do provincie Bubanza ve snaze o zachycení střetů mezi bezpečnostními složkami a ozbrojenými skupinami na severozápadě země. Přestože o svém úmyslu předem informovali místní úřady, byli zatčeni a následně obviněni ze spoluúčasti na ohrožení vnitřní bezpečnosti státu. Během soudního řízení obžaloba nepředložila žádné důkazy, které by potvrdily kontakt novinářů s ozbrojenými skupinami. Následně všem byla udělena prezidentská milost.

 

Podle organizace Reportéři bez hranic byla v posledním roce práce novinářů ztížena ve 130 zemích světa. 

Propuštění politických vězňů a dalších nespravedlivě vězněných by se v mnoha případech nemohlo povést nebýt hnutí Amnesty a všech dárců i dobrovolníků. Přidejte se k nám a společně zachraňme další nespravedlivě vězněné a pronásledované. Darujte dobro ještě dnes, prosím. Děkujeme za pomoc.

 

Aktuální petice

  Rusko

Ukrajinský lidskoprávní aktivista válečným zajatcem Ruska. Pomůžete Maksymovi Butkevyčovi?

Maksym Butkevyč se jako dobrovolník přidal k ukrajinské armádě, aby bránil svoji vlast. V červenci 2022 se stal ruským válečným zajatcem. Od té doby je odstřižen od světa a ruská média proti němu vedou očerňovací kampaň. V březnu 2023 byl odsouzen v nespravedlivém soudním procesu k třinácti letům vězení za údajné válečné zločiny. Podepište petici a připojte se k boji za jeho okamžité propuštění.

 

Aktuální počet podpisů: 2292 Náš cíl: 3000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...