© Amnesty International

Dobrá zpráva - V případu Berty Cáceresové padl další trest

  Článek

Soud pro vynášení trestů s celostátní územní působností v trestních věcech v Tegucigalpě odsoudil Davida Castillu, bývalého manažera společnosti Desarrollos Energéticos (DESA) a muže odpovědného za projekt vodní elektrárny Agua Zarca, k 22 letům a 6 měsícům vězení.

V červenci 2021 byl obviněn jako spolupachatel vraždy obránkyně lidských práv Berty Cáceresové z roku 2016. Rodina Berty Cáceresové a organizace COPINH nadále požadují, aby honduraské úřady pohnaly k odpovědnosti všechny, kdo se na zločinu podíleli.


V březnu 2016 března byla ve svém domě ve městě La Esperanza zastřelena Berta Cáceresová, vedoucí a spoluzakladatelka organizace COPINH. V její činnosti pokračuje její dcera Berta Zúniga, které rovněž čelí zastrašování a výhrůžkám.

 

Organizace COPINH bojuje za práva původních obyvatel kmene Lenca již přes dvacet let. Členům organizace kvůli jejich práci dlouhodobě vyhrožují a čelí obtěžování.


Za oběti bezpráví bojujeme po celém světě. Důsledně sledujeme jednotlivé případy, ověřujeme informace, apelujeme na politiky a monitorujeme dodržování lidských práv. Každý příspěvek umožní, aby mohla naše práce pokračovat i nadále. Podpořte nás, prosím, ještě dnes.

https://www.amnesty.cz/crm/donate/choice/97922662/7fe57f2d94077777e05393f1c5420577

 

Aktuální petice

  Rusko

Ukrajinský lidskoprávní aktivista válečným zajatcem Ruska. Pomůžete Maksymovi Butkevyčovi?

Maksym Butkevyč se jako dobrovolník přidal k ukrajinské armádě, aby bránil svoji vlast. V červenci 2022 se stal ruským válečným zajatcem. Od té doby je odstřižen od světa a ruská média proti němu vedou očerňovací kampaň. V březnu 2023 byl odsouzen v nespravedlivém soudním procesu k třinácti letům vězení za údajné válečné zločiny. Podepište petici a připojte se k boji za jeho okamžité propuštění.

 

Aktuální počet podpisů: 2245 Náš cíl: 3000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...