Hledá se koordinátor/ka individuálního poradenství!
Článek
Inzeráty publikován 24.8.2022
Česká pobočka Amnesty International hledá parťáka nebo parťačku do týmu poradenství.
Na českou pobočku Amnesty se obrací řada lidí, kteří hledají právní pomoc či podporu v jejich konkrétních případech, které se týkají lidských práv. Přestože naše pobočka neposkytuje právní poradenství, každým případem se zabýváme a snažíme se lidem dát základní informace a pomoc, popřípadě je propojíme s organizacemi, které jsou v dané oblasti kompetentní. Součástí této agendy je i vyhotovování zpráv o lidskoprávní situaci v různých zemích pro potřeby soudních řízení. Pro koordinaci tohoto individuálního poradenství hledáme aktivního a svědomitého člověka, který chce získat praxi v české pobočce největší lidskoprávní organizace na světě.
Koho hledáme?
Dobrovolníka/ici, který/á se stane součástí týmu české pobočky Amnesty
Někoho se zájmem o lidská práva a chutí pomáhat druhým
Svědomitého člověka, který zvládne práci samostatně a je na něj spolehnutí
Upřednostníme člověka s právním vzděláním (i současné studenty či studentky právnických fakult) a se zájmem o problematiku lidských práv.
Co bude náplní práce?
Vyřizovat dotazy právního charakteru, komunikovat s klienty
Pomáhat s přesměrováním dotazů
Podílet se na tvorbě databáze poradenství
Co nabízíme?
Pracovní zkušenost a zázemí světové lidskoprávní organizace
Smysluplnou práci v motivovaném týmu
Přístup k informacím o lidských právech, včetně politik Amnesty International
Rozvoj komunikačních, prezentačních a organizačních dovedností
Podporu a prostor pro osobní rozvoj
Certifikát (lze pojmout jako stáž)
V případě hlubšího zájmu o činnost Amnesty International se po dohodě lze domluvit na další spolupráci nad rámec poradenství
Časová náročnost: 2-3 hodiny týdně
Reporting: 1x do měsíce (možné i online - tzn. není nutné docházet do kanceláře, veškerou komunikaci v rámci týmu zvládneme i přes videohovory)
Jedná se o dobrovolnickou neplacenou pozici.
V případě zájmu zašlete do 7.9. životopis a krátký motivační dopis na e-mail karolina.zanova@amnesty.cz. Do předmětu uveďte Koordinátor/ka individuálního poradenství. Vybraným zájemcům se ozveme ohledně osobního pohovoru, který proběhne on-line v týdnu od 13. do 16.9.
Aktuální petice
Řekněte českému Parlamentu: Ochrana práva na interrupci patří do ústavy
Každých 23 minut zemře ve světě žena nebo dívka kvůli zákazu nebo výraznému omezení interrupcí ve své zemi. Jedná se o matky, manželky a dcery, které kvůli nedostupnosti základní zdravotní péče zaplatily vlastním životem. V Česku se ochrana reprodukčního zdraví žen zastavila v 80. letech minulého století. Vývoj posledních let i dní však ukazuje, že ochranu tohoto práva je třeba posílit. Česká republika by měla právo na interrupce ukotvit v ústavě a zajistit tak nejvyšší možnou právní ochranu žen a jejich zdraví.
Aktuální počet podpisů: 6580 Náš cíl: 10000
Další zprávy
© Getty Images
© Amnesty International
© Szabolcs Nagy, Amnesty International Hungary