Pište o lidských právech na Wikipedii! Zapojte se s Amnesty do editatonu

  Článek

publikován 31.5.2024

Amnesty se už po několikáté zúčastní lidskoprávní výzvy Wikipedie. Během června tak mohou dobrovolníci a dobrovolnice z celého Česka doplňovat i vytvářet články o zásadních tématech týkajících se lidských práv. Připojte se k nám a pomozte nám rozšířit největší internetovou encyklopedii.

Amnesty se i letos přidala k výzvě s názvem Lidská práva na Wikipedii, kterou pořádá organizace Wikimedia ČR. Wikipedie i další wiki projekty usilují o to, aby měl každý člověk opravdovou možnost se svobodně podílet na souhrnu všech lidských znalostí. Stojí na možnosti „svobodně vyhledávat, přijímat a předávat informace“. Přidejte se k nám a pomozte nám na největší internetové encyklopedii rozšířit články, které se týkají lidskoprávních a humanistických témat a osobností. 

Můžete doplnit vlastní tipy na chybějící články nebo rovnou nějaký článek napsat, rozšířit či přeložit z jiné jazykové verze Wikipedie. Zvládnete to i jako úplní nováčci. A pokud se chcete zúčastnit společné soutěže, stačí do shrnutí editace článku vložit hashtag #lidskaprava.

Doražte na editaton 26. 6. od 15 hodin v Praze v Langhans – v kavárně a centru Člověka v tísni. Zúčastnit se můžete také online. V obou případech vám zkušení lektoři Wikimedia ČR s editací pomohou.

Aktuální petice

  Rusko

Ukrajinský lidskoprávní aktivista válečným zajatcem Ruska. Pomůžete Maksymovi Butkevyčovi?

Maksym Butkevyč se jako dobrovolník přidal k ukrajinské armádě, aby bránil svoji vlast. V červenci 2022 se stal ruským válečným zajatcem. Od té doby je odstřižen od světa a ruská média proti němu vedou očerňovací kampaň. V březnu 2023 byl odsouzen v nespravedlivém soudním procesu k třinácti letům vězení za údajné válečné zločiny. Podepište petici a připojte se k boji za jeho okamžité propuštění.

 

Aktuální počet podpisů: 2324 Náš cíl: 3000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...