Prohledávat obsah

nalezeno 10 výsledků:

  Zprávy publikován 27.2.2020

Aktuálně.cz o útěku dozorce a vězenkyně z KLDR

  Zprávy publikován 4.12.2019

Ct24 o stavbě obřího střediska v Severní Koreji

  Článek publikován 7.6.2018

Severokorejský otec doufá, že prezident Trump mu pomůže znovu vidět manželku a syna

On uprchl na Jih, jí se to se synem nepodařilo a kvůli pokusu o útěk jí hrozí pracovní tábor…Jak může pomoct nadcházející summit Severní Korea – USA obyčejným Severokorejcům?

  Případ publikován 24.11.2017

Severokorejské matce s dítětem hrozí vyhoštění

Lee Su-jung (24 let) a její syn (4 roky) jsou zadrženi v čínském Šen-jangu společně s dalšími 8 Severokorejci. Hrozí jim vrácení zpět do Severní Koreje. Tam můžou být pronásledovaní, mučení nebo dokonce popraveni!

  Případ publikován 22.6.2017

OBAVY O ZDRAVÍ PASTORA ODSOUZENÉHO NA DOŽIVOTÍ V PRACOVNÍM TÁBOŘE

Lim Hyeon-soo, odsouzený k doživotnímu vězení s těžkou prací v Severní Koreji, trpí řadou zdravotních problémů, včetně podvýživy, vysokého krevního tlaku, artritidy a žaludečních potíží, jež se u něj rozvinuly jako vedlejší účinek léku, který mu nebyl řádně podáván. Lim Hyeon-soo byl zadržen severokorejskými úřady údajně kvůli „spiknutí se záměrem svrhnout vládu“.

  Článek publikován 9.3.2016

Severní Korea: Zpřísněné kontroly komunikace s vnějším světem ničí rodiny.

Poté, co vláda zpřísnila kontrolu nad užíváním komunikačních technologií, riskuje běžný Severokorejec, který by byl přistižen při telefonátu s blízkou osobou, která uprchla do zahraničí, že bude poslán do politického vězeňského tábora nebo jiného detenčního zařízení.

  Článek publikován 4.8.2015

MLADÍ SEVERO-KOREJCI PRAVDĚPODOBNĚ POPRAVENI

  Případ publikován 6.6.2013

Teenagerům vráceným do Severní Koreje hrozí kruté tresty

Devět teenagerů bylo v Laosu v květnu 2013 zadrženo na útěku do Jižní Koreje. Jihokorejská vláda vyzývala čínské a laoské státní orgány, aby uprchlíky poslaly do Jižní Koreje, podle dostupných zpráv byli ale všichni 28. 5. navráceni přes Peking do severokorejského Pchjongjangu.

  Případ publikován 1.6.2013

Chlapec nespravedlivě vězněn za aktivity rodiny

Kim Džung-nam je jedenáctiletý kluk, který v roce 2011 se svou matkou náhle zmizel. Jeho strýc, lidskoprávní aktivista, se obává, že jsou oba v koncentračním táboře Jodok. Tady je mučí, dávají jim minimum jídla a kdykoli jim hrozí poprava. Stejně jako stovky tisíc vězňů v Jodoku a dalších táborech se ničím neprovinil a je trestán za aktivity někoho jiného.

  Případ publikován 1.6.2013

Boy unjustly imprisoned for family's actions

Kim Jeong-Nam, an 11 year-old boy, suddenly disappeared along with his mother in 2011. Amnesty International believes he is being imprisoned in Yodok, a political prisoners camp the North Korean government claims does not exist.

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...