Prohledávat obsah
nalezeno 4371 výsledků:
Článek publikován 6.12.2013
Devíti demonstrantům zadrženým po protivládních protestech hrozí osmileté tresty!
Článek publikován 6.12.2013
Kambodžanku propustili z vězení. Její případ projedná odvolací soud.
Článek publikován 6.12.2013
Hnutí za lidská práva dluží Mandelovi velký vděk
Amnesty International vzdává hold jednomu z největších vůdců a vizionářů světa v oblasti ochrany lidských práv.
Článek publikován 5.12.2013
KLDR: Nové satelitní snímky ukazují skutečný rozsah vězeňských táborů
Nová zpráva Amnesty International (AI) odkrývá ohromný rozsah vězeňských táborů v Severní Koreji. Nejnovější snímky ze satelitů dokazují, že dva největší tábory s politickými vězni se dál rozrůstají.
Článek publikován 3.12.2013
Ukrajina: Svoboda shromažďování v ohrožení
Násilné sobotní rozehnání demonstrantů v Kyjevě ukazuje ostudnou neúctu k právu obyvatel na pokojný protest.
Případ publikován 3.12.2013
Svoboda shromažďování na Ukrajině v ohrožení!
Výzkumníci Amnesty International v Kyjevě monitorují pokračující násilí mezi protivládními demonstranty a ozbrojenými složkami v centru Kyjeva. Konflikty si zatím vyžádaly 50 mrtvých a stovky zraněných. Protesty na Ukrajině začaly v listopadu 2013, kdy ukrajinská vláda odmítla podepsat dohodu o přidružení k Evropské unii. Tyto protesty přerostly v masivní demonstrace proti současné vládě, které jsou brutálně potlačovány ze strany policie a bezpečnostních složek. Amnesty International vyzývá k nezávislému prošetření porušování lidských práv v souvislosti s Euromajdanem a k zajištění spravedlnosti v případech zneužití síly ze strany policie. Amnesty upozorňuje, že policie musí ve vyhroceném konfliktu rozlišovat mezi pokojnými demonstranty a násilníky.
Článek publikován 2.12.2013
Maraton psaní dopisů: 2 miliony psaníček, tweetů a textovek za změnu životů
Startuje jedna z největších globálních Amnesty akcí. V Česku se lidé na desítkách míst zapojí do akce na podporu 13 případů vězněných a utlačovaných.
Případ publikován 2.12.2013
Barmský lékař uvězněn na 17 let za údajné podněcování k násilí
Barmský lékař Tun Aung byl zatčen v červnu 2012. Nejprve byl několik měsíců držen v izolaci a následně odsouzen k 17 letům vězení za údajné podněcování násilí ve společnosti v souvislosti s etnickými nepokoji mezi většinovými buddhisty a muslimskou menšinou. Ty vypukly na západě Barmy po znásilnění a zavraždění mladé ženy buddhistického vyznání. Amnesty International se domnívá, že Tung Aung byl uvězněn jen proto, že je předsedou Rady pro islámské náboženské záležitosti ve městě Maungaw.
Případ publikován 2.12.2013
Stovky obyvatel Badia East zůstaly bez střechy nad hlavou. Podpořte je!
Badia East je slum v nigerijském státě Lagos na jihovýchodě země. Žije v něm víc než 100 tisíc lidí. 23. února 2013 zůstaly stovky obyvatel Badia East bez střechy nad hlavou poté, co úřady nařídily demolici 266 domů. Jejich obyvatele přitom na tento záměr předem neupozornily a ani ho s nimi neprojednaly. Stovky obyvatel tak po nuceném vystěhování neměly kam jít, nedostaly totiž žádné náhradní bydlení ani kompenzaci za ztrátu majetku. Amnesty International považuje nucené vystěhování obyvatel Badia East za hrubé porušení jejich základních práv.
Případ publikován 2.12.2013
Tři ruští aktivisté zadrženi po pokojné demonstraci!
Po pokojné protestní demonstraci na moskevském Bolotném náměstí, která se uskutečnila v květnu 2012, v předvečer inaugurace prezidenta Putina, byli zatčeni 3 muži. Amnesty International považuje všechny 3 aktivisty za vězně svědomí, zadržené pouze za pokojné uplatňování práva na shromažďování a sdružování.