Situace ve Středomoří

Zastavme detenci a obchodování s uprchlíky a migranty v Libyi

Mučení, držení v detenci, vykořisťování a znásilňování je pro mnohé uprchlíky a migranty v Libyi každodenní otřesnou realitou. Nicméně místo toho, aby toto týrání ukončila, pomáhá Evropa Libyi v tomto pekle lidi zadržovat.

Evropští lídři se na nesnesitelném utrpení těchto lidí podílejí tím, že školí libyjskou pobřežní stráž zodpovědnou za celou škálu porušování lidských práv a vybavili ji loděmi pro převoz migrantů a uprchlíků zpět na libyjské pobřeží. Více než 7 000 migrantů, uprchlíků a žadatelů o azyl je drženo v detenčních centrech, aniž by vůbec tušili, kdy nebo jestli vůbec budou propuštěni. Podmínky jsou naprosto nelidské - omezený přístup k jídlu, vodě a lékařské péči. Navíc jsou vystaveni brutálnímu zacházení - mučení, znásilňování a dokonce obchodování.

b

Je nezbytné, abychom apelovali na libyjské a evropské lídry, aby chránili migranty a uprchlíky před hrubým porušováním základních lidských práv v Libyi. Proč je to akutní? Na 5 000 migrantů a uprchlíků je nyní drženo v Libyi. Právě teď jsou v rukou milic a ozbrojených skupin a vystaveni hrubému porušování lidských práv. Další informace v článku AI

d

Novinky

8.7.2020

13 otázek a odpovědí k relokaci dětí bez doprovodu z řeckých uprchlických táborů do Česka

Základní informace jasně a stručně v sérii dotazů a odpovědí na ně.

30.6.2020

40 dětských uprchlíků se řeší 2 roky. Jejich stav se mezitím zhoršuje, říká expertka z Amnesty

Hosty sedmé epizody podcastu Amnesty byli migrační specialistka Amnesty Šárka Antošová a koordinátor aktivismu Michal Horniecký.

23.6.2020

Nový zákon zakáže migrantům používat telefony

Nový zákon, který bude projednávat australský parlament o zákazu mobilních telefonů pro lidi zadržované v migračních táborech, se snaží vyřešit problém, který neexistuje a porušuje mezinárodní práva.

18.6.2020

Obnovení dohody o migraci potvrzuje italskou spoluúčast na mučení migrantů a uprchlíků

Během tří let od uzavření původní dohody bylo nejméně 40 000 lidí, včetně tisíců dětí, zadrženo na moři, vráceno do Libye a vystaveno nepředstavitelnému utrpení.

25.5.2020

Debata o přijetí nedoprovázených dětských uprchlíků z řeckých táborů

Fakta a čísla k současnému apelu na přijetí opuštěných dětí z uprchlických táborů.

Další zprávy

Úspěchy

30.9.2019
AHMEDOVI H. MUSÍ BÝT UMOŽNĚN NÁVRAT DOMŮ: @ Kypr

Ahmed H. je volný!

Kyperské úřady umožnily Syřanovi Ahmedu H., který byl v Maďarsku nespravedlivě odsouzen za údajný terorismus, vrátit se domů k rodině.

Tyto webové stránka používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více... Díky za upozornění...