© Amnesty International

Skvělá zpráva: zmírnění trestu pro tři mladé aktivisty ze Saúdské Arábie!

  Článek

publikován 1.4.2021

Specializovaný trestní soud v Saúdské Arábii zrušil tresty smrti pro Ali al-Nimra, Abdullah al-Zahera a Dawood al-Marhoona.

V roce 2012 byli aktivisté, v té době ještě teenageři, obviněni z přestupků spáchaných během účasti na protivládních protestech. Ačkoli soudní řízení nebyla spravedlivá a obvinění aktivisté byli k přiznání viny donuceni mučením, všichni tři byli nakonec o dva roky později odsouzeni k trestu smrti. Od vynesení rozsudku vedla Amnesty International kampaň, prostřednictvím které se snažila zabránit vykonání trestu smrti odsouzených mladých aktivistů.

 

V srpnu 2020 státní zástupce Saúdské Arábie nařídil znovuotevření jejich případu. Specializovaný trestní soud následně rozhodl o zmírnění trestu na deset let vězení, včetně času, který už za mřížemi strávili po svém zatčení v roce 2012. Znamená to tedy, že by mohli být propuštěni na svobodu už v příštím roce.

 

Aktuální petice

  Rusko

Ukrajinský lidskoprávní aktivista válečným zajatcem Ruska. Pomůžete Maksymovi Butkevyčovi?

Maksym Butkevyč se jako dobrovolník přidal k ukrajinské armádě, aby bránil svoji vlast. V červenci 2022 se stal ruským válečným zajatcem. Od té doby je odstřižen od světa a ruská média proti němu vedou očerňovací kampaň. V březnu 2023 byl odsouzen v nespravedlivém soudním procesu k třinácti letům vězení za údajné válečné zločiny. Podepište petici a připojte se k boji za jeho okamžité propuštění.

 

Aktuální počet podpisů: 2292 Náš cíl: 3000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...