© Amnesty International

Melike a Özgür si na rozhodnutí soudu počkají do října

  Článek

  Turecko publikován 26.7.2021

Dne 16.7. proběhlo další slyšení v případu tureckých studentů Melike a Özgüra. O výši trestu prozatím nebylo rozhodnuto, další slyšení, pravděpodobně finální, by mělo proběhnout 8. října 2021.

Na posledním slyšení státní zástupce pouze vydal konečné stanovisko k případu. Obhajoba si vyžádala více času na zpracování závěrečného prohlášení.

 

Státní zástupce požadoval zproštění obžaloby pro šest obžalovaných s odůvodněním, že jejich účast na pochodu hrdosti nelze prokázat. Pro třináct obžalovaných (mezi nimi jsou i Melike a Özgür) státní zástupce požadoval, aby byli uznáni vinnými z neuposlechnutí příkazu ukončit protest. Jeden student navíc čelí obvinění z urážky policisty.

 

V případě uznání viny by obžalovaným hrozilo šest měsíců až tři roky vězení. Proti takovému rozsudku by se samozřejmě odvolali – nejprve by měli možnost odvolat se krajskému odvolacímu soudu, poté případně ke kasačnímu soudu – což by mohlo trvat několik měsíců nebo dokonce let.

 

 

 

 

 

Aktuální petice

  Turecko

TURECKO: Zastavte násilné deportace syrských uprchlíků

V rozporu s mezinárodním i místním právem deportují poslední měsíce turecké úřady syrské uprchlíky zpět do Sýrie, kde jim hrozí vážné porušování lidských práv. Uprchlíkům, kterým již skončila platnost jejich tureckých identifikačních dokladů, nejsou doklady prodlužovány, přestože je to podle tureckého práva možné. Turecko musí všechny deportace zastavit a umožnit uprchlíkům obnovování jejich dokladů.

 

Aktuální počet podpisů: 1548 Náš cíl: 2000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...