© Alexandra Rodriguez/7News

Skvělá zpráva: vězeň svědomí Luis Manuel Otero Alcantara propuštěn!

  Článek

publikován 14.6.2021

Po měsíci stráveném ve vazbě byl umělec a člen hnutí San Isidro dne 31. května 2021 propuštěn na svobodu.

Luis Manuel Otero Alcantara držel hladovku na protest proti úřadům, které zabavily umělecká díla z jeho domu, jenž je zároveň sídlem hnutí San Isidro. Dne 2. května 2021 byl úředníky státní bezpečnosti odveden a následně držen ve vazbě v nemocnici General Clixto Garcia. Luis Manuel Amnesty sdělil, že stejně jako během předchozího zadržení v listopadu 2020, ho státní bezpečnost podrobovala neustálému fyzickému dohledu a bránila mu v opuštění nemocnice. Podle jeho výpovědi mu nebyl poskytnut přístup k jakékoli komunikaci s okolním světem a návštěvy ve vazbě byly velmi přísně omezené. Členové státní bezpečnosti zapisovali každého, kdo vstoupil do jeho pokoje, včetně zdravotních sester a doktorů. Příslušníci státní bezpečnosti tam navíc nechali rozsvícené zářivé světlo během dne i noci, což by podle mezinárodních lidskoprávních standardů mělo představovat špatné zacházení.

 

Po měsíci zadržení byl Luis Manuel dne 31. května 2021 propuštěn, bez obvinění vznesených proti němu.

 

Na Kubě jsou političtí aktivisté, nezávislí novináři a umělci, stejně jako obránci lidských práv pravidelně zadržováni, obtěžováni a zastrašováni, výhradně za obranu a uplatnění práva na svobodu projevu. Luis Manuel nikdy neměl být zbaven své svobody. Po jeho propuštění poděkoval Amnesty a jejím příznivcům za podporu.

Aktuální petice

  Rusko

Ukrajinský lidskoprávní aktivista válečným zajatcem Ruska. Pomůžete Maksymovi Butkevyčovi?

Maksym Butkevyč se jako dobrovolník přidal k ukrajinské armádě, aby bránil svoji vlast. V červenci 2022 se stal ruským válečným zajatcem. Od té doby je odstřižen od světa a ruská média proti němu vedou očerňovací kampaň. V březnu 2023 byl odsouzen v nespravedlivém soudním procesu k třinácti letům vězení za údajné válečné zločiny. Podepište petici a připojte se k boji za jeho okamžité propuštění.

 

Aktuální počet podpisů: 2292 Náš cíl: 3000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...