© Alexandra Rodriguez/7News

Skvělá zpráva: vězeň svědomí Luis Manuel Otero Alcantara propuštěn!

  Článek

publikován 14.6.2021

Po měsíci stráveném ve vazbě byl umělec a člen hnutí San Isidro dne 31. května 2021 propuštěn na svobodu.

Luis Manuel Otero Alcantara držel hladovku na protest proti úřadům, které zabavily umělecká díla z jeho domu, jenž je zároveň sídlem hnutí San Isidro. Dne 2. května 2021 byl úředníky státní bezpečnosti odveden a následně držen ve vazbě v nemocnici General Clixto Garcia. Luis Manuel Amnesty sdělil, že stejně jako během předchozího zadržení v listopadu 2020, ho státní bezpečnost podrobovala neustálému fyzickému dohledu a bránila mu v opuštění nemocnice. Podle jeho výpovědi mu nebyl poskytnut přístup k jakékoli komunikaci s okolním světem a návštěvy ve vazbě byly velmi přísně omezené. Členové státní bezpečnosti zapisovali každého, kdo vstoupil do jeho pokoje, včetně zdravotních sester a doktorů. Příslušníci státní bezpečnosti tam navíc nechali rozsvícené zářivé světlo během dne i noci, což by podle mezinárodních lidskoprávních standardů mělo představovat špatné zacházení.

 

Po měsíci zadržení byl Luis Manuel dne 31. května 2021 propuštěn, bez obvinění vznesených proti němu.

 

Na Kubě jsou političtí aktivisté, nezávislí novináři a umělci, stejně jako obránci lidských práv pravidelně zadržováni, obtěžováni a zastrašováni, výhradně za obranu a uplatnění práva na svobodu projevu. Luis Manuel nikdy neměl být zbaven své svobody. Po jeho propuštění poděkoval Amnesty a jejím příznivcům za podporu.

Aktuální petice

  Spojené státy

Žádáme milost pro amerického domorodého aktivistu Leonarda Peltiera

Americký domorodý aktivista Leonard Peltier byl v roce 1977 odsouzen ke dvěma doživotním trestům za údajnou vraždu dvou agentů FBI. Ve vězení už strávil 44 let, z toho několik let na samotce. Vždy trval na své nevině. Soudní proces provázela řada pochybení včetně zatajování důkazů nebo zastrašování svědků.

 

Aktuální počet podpisů: 3621 Náš cíl: 4500

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...