© Amnesty International

Od Picassa až ke Kinterovi a Císařovskému. Prodejní výstava Art for Amnesty je tu

  Zprávy

  Česká republika publikován 22.11.2021

Každoroční prodejní výstava pořádaná organizací Amnesty International letos potrvá pět dní, od středy 24. 11. do neděle 28. 11. Veřejná vernisáž i s umělci proběhne ve středu 24. 11. od 19.00 v galerii NoD v Dlouhé ulici v Praze.

Projekt Art for Amnesty i jeho každoroční podzimní prodejní výstava stojí na principu, kdy umělci a umělkyně darují svá díla lidskoprávnímu hnutí Amnesty. To je pak prodá zájemcům a výtěžek jde na boj za svobodu a lidská práva. 

Už sám Pablo Picasso, vášnivý zastánce lidských práv, vytvořil v roce 1961 speciálně pro Amnesty International dílo s názvem Holubička a vězeň. V jeho šlépějích teď pokračují i současní umělci po celém světě. V České republice Amnesty spolupracuje s řadou předních umělců a umělkyň. Tomáš Císařovský, Pasta Oner, Krištof Kintera, Maxim, Lix One, Jaromír 99, Alžběta Jungrová, Čestmír Suška, Petr Sís, Jitka Hilská nebo Marie Šeborová. Tito umělci spolu s řadou dalších se rozhodli propůjčit své jméno i talent Amnesty a darovat svá díla na pomoc boje za svobodu a základní lidská práva.

"Kupci mají na výběr z opravdu jedinečných děl, zároveň jejich koupí podporují dobrou věc a v neposlední řadě se díla od našich významných umělců dají považovat za výhodnou investiční příležitost. Kupříkladu Tomáš Císařovský patří mezi nejznámější české autory, Krištof Kintera je nejprodávanějším mladším umělcem na českých aukcích a Pasta Oner obsazuje ve stejném žebříčku třetí příčku," říká koordinátorka projektu Andrea Houšková.

"K Amnesty a k lidským právům vůbec mám hluboce zakořeněný vztah. Moji rodiče byli signatáři Charty 77 a já od těch dob moc dobře vím, jak je nesmírně důležité zastávat se nespravedlivě pronásledovaných."


Tomáš Císařovský, umělec podporující projekt Art for Amnesty


V roce 2020 se prodejní výstava musela obejít bez fyzické přítomnosti návštěvníků, probíhala pouze online. Letos se tak vrací její tradiční formát. “Esencí projektu Art for Amnesty i jeho každoroční podzimní prodejní výstavy je společný boj proti bezpráví, který společně vedou čeští umělci ve spolupráci s Amnesty. V dnešní nejisté době to řada umělců nemá vůbec jednoduché a o to víc jim proto patří naše obrovské díky," říká ředitelka české Amnesty Linda Sokačová.

Katalog výstavy se všemi uměleckými kousky si můžete prohlédnout zde. 


Prodejní výstava obrazů Art for Amnesty

24. 11. - 28. 11. 2021

Galerie NoD, Dlouhá ulice 33, Praha 1

Vernisáž 24. 11. 2021 od 19:00
Aktuální petice

  Česká republika

Amnesty vyzývá vládu a parlament: Zpřísněte zbraňovou legislativu v České republice!

Když střelné zbraně skončí v nezodpovědných rukou, může to znamenat katastrofu. České zákony, které regulují získávání zbraní, jsou přesto jedny z nejmírnějších v Evropě. V ČR se za posledních patnáct let odehrály již čtyři masové střelby, a je proto nejvyšší čas, aby se zákonodárci a zákonodárkyně zabývali tím, kdo má přístup ke zbraním a za jakých podmínek. Zatím je tato debata vedena převážně směrem k deregulaci nabývání a držení zbraní. Podepište petici a pojďte to změnit!

 

Aktuální počet podpisů: 87 Náš cíl: 5000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...