© Private

Dobrá zpráva: Trest smrti pro Mohammada Rezu Haddádího byl zrušen!

  Článek

publikován 4.4.2022

Mohammad Reza Haddádí byl k trestu smrti odsouzen v roce 2004, a to ve svých patnácti letech. Íránský nejvyšší soud nyní jeho trest zrušil.

Amnesty International se dne 14. února dozvěděla, že trest smrti pro Mohammada Rezu Haddádího byl íránským nejvyšším soudem zrušen! Po vynesení rozsudku v roce 2004 byla jeho poprava několikrát zrušena a přeložena. Amnesty International se o zrušení trestu pro Haddádího a jeho následné propuštění snaží od roku 2008 a nyní může s radostí vítat první úspěch. Íránský tým AI doufá, že Haddádí bude v nejbližší době propuštěn z vězení.

Toto rozhodnutí však neřeší dlouhodobý problém dětských poprav v íránském trestním systému. Írán jimi porušuje mezinárodní závazky a od této praktiky musí okamžitě upustit.

Za oběti bezpráví bojujeme po celém světě. Důsledně sledujeme jednotlivé případy, ověřujeme informace, apelujeme na politiky a monitorujeme dodržování lidských práv. Každý příspěvek umožní, aby mohla naše práce pokračovat i nadále. Podpořte nás, prosím, ještě dnes. 

Aktuální petice

  Rusko

Ukrajinský lidskoprávní aktivista válečným zajatcem Ruska. Pomůžete Maksymovi Butkevyčovi?

Maksym Butkevyč se jako dobrovolník přidal k ukrajinské armádě, aby bránil svoji vlast. V červenci 2022 se stal ruským válečným zajatcem. Od té doby je odstřižen od světa a ruská média proti němu vedou očerňovací kampaň. V březnu 2023 byl odsouzen v nespravedlivém soudním procesu k třinácti letům vězení za údajné válečné zločiny. Podepište petici a připojte se k boji za jeho okamžité propuštění.

 

Aktuální počet podpisů: 2245 Náš cíl: 3000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...