Amnesty International

Členové ázerbájdžánské skupiny NIDA oficiálně uznáni nevinnými

  Článek

V listopadu roku 2021 ázerbájdžánský Nejvyšší soud svým rozsudkem oficiálně uznal nevinu již dříve omilostněné čtveřice členů skupiny NIDA.

Kromě toho soud přiznal všem čtyřem odškodné v celkové výši 188 000 ₼ (110 000 USD). Dle slov osvobozených mužů je důležité, že bylo spravedlnosti učiněno za dost. Kritika však míří na to, jak dlouho trvalo, než se soud k rozhodnutí odhodlal, a též na výši odškodného, jež se nemusí zdát adekvátní vzhledem k okolnostem.

Aktuální petice

  Ázerbájdžán

Uznávaný ázerbájdžánský politik a ekonom nespravedlivě ve vězení. Podepište petici za jeho propuštění.

Gubad Ibadoghlu, uznávaný ekonom, politik a občanský aktivista, byl zadržen na základě vykonstruovaného obvinění z výroby a padělání peněz. Hrozí mu až dvanáct let vězení. Jeho zatčení je zjevnou odplatou za kritiku ázerbájdžánské vlády a jeho politické a občanské aktivity. Ve vězení se mu nedostává řádné lékařské péče. Nikdo by neměl být uvězněn za pokojné uplatňování svobody slova. Podpořte Ibadoghlua podpisem petice.

 

Aktuální počet podpisů: 2210 Náš cíl: 3000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...