Ázerbájdžánský obránce lidských práv byl omilostněn

  Článek

Elchin Mammad dostal prezidentskou milost a v květnu 2023 byl propuštěn. Trpí ovšem vážnými zdravotními následky.

Elchin Mammad byl v roce 2020 odsouzen ke čtyřem letům vězení v souvislosti s jeho kritickým zpravodajstvím o stavu lidských práv v Ázerbájdžánu. Soudní proces byl značně nespravedlivý a Elchinovi právníci podali jeho případ Evropskému soudu pro lidská práva (zatím nebyl vynesen rozsudek).

V květnu 2023 byl Elchin díky prezidentské milosti konečně propuštěn. Po třech letech ve vězení bez přístupu k adekvátní zdravotní péči se ovšem velmi zhoršilo jeho zdraví. Má žloutenku typu C, trpí onemocněním ledvin a natékají mu nohy.

Díky vaší podpoře se nám podaří dosáhnout pozitivní změny přibližně u každého třetího případu. Naše činnost není financována státy ani velkými firmami, jsme závislí pouze na jednotlivých dárcích, jako jste vy. Podpořte nás, prosím, ještě dnes. Aktuální petice

  Rusko

Ukrajinský lidskoprávní aktivista válečným zajatcem Ruska. Pomůžete Maksymovi Butkevyčovi?

Maksym Butkevyč se jako dobrovolník přidal k ukrajinské armádě, aby bránil svoji vlast. V červenci 2022 se stal ruským válečným zajatcem. Od té doby je odstřižen od světa a ruská média proti němu vedou očerňovací kampaň. V březnu 2023 byl odsouzen v nespravedlivém soudním procesu k třinácti letům vězení za údajné válečné zločiny. Podepište petici a připojte se k boji za jeho okamžité propuštění.

 

Aktuální počet podpisů: 1996 Náš cíl: 3000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...