Prohledávat obsah

nalezeno 14 výsledků:

  Článek publikován 4.7.2022

Z Uzbekistánu utekl do  Ruska. Tam ho místo ochrany zatkli. Dnes spolupracuje s Amnesty a vypráví svůj příběh

V Uzbekistánu byl obětí nucené práce a vládních represí, poté emigroval do Ruska, kde ho namísto bezpečnějšího útočiště čekalo vězení. V současnosti žije Abdusami Rakhmonov v Praze. V rámci projektu Živá knihovna, který Amnesty pořádá, vypráví svůj příběh českým studentům a studentkám.

  Článek publikován 8.12.2017

Ali Feruz dostal pokutu, zadržení trvá

Ruské úřady nadále drží Aliho Feruze v detenci. navíc dostal pokutu ve výši 85 dolarů

  Článek   Úspěch publikován 24.8.2017

Erkin Musajev je VOLNÝ!

10. srpna byl Erkin propuštěn. V osobním vzkazu pro Amnesty International děkuje všem, kdo je podpořili.

  Článek publikován 8.8.2017

Ali Feruz zatím vydán nebude

  Případ publikován 4.8.2017

Rusko: Deportací hrozí novináři mučení a perzekuce

Moskevský Basmannyj soud dne 1. srpna rozhodl, že novinář a aktivista Chudoberdi Nurmatov (také známý jako Ali Feruz), který se otevřeně hlásí ke své homosexuální orientaci, musí být nuceně vyhoštěn z Ruska do Uzbekistánu.

  Článek   Úspěch publikován 22.2.2017

Muhammad propuštěn!

  Článek publikován 4.5.2016

Uzbekistán: Ruské úřady pomáhají násilně vracet stovky žadatelů o azyl a migrantů, kterým hrozí mučení

Uzbecký filmový producent a byznysmen Mirsobir Khamidkariev byl násilně vrácen z Ruska, mučen a poslán do zajateckého tábora.

  Případ publikován 15.10.2015

Muhammad Bekzhanov: Nejdéle uvězněný novinář na světě

Muhammad byl odsouzen k patnácti rokům vězení za psaní článků a stal se nejdéle uvězněným žurnalistou.„Ležel jsem na podlaze v kaluži krve celé dny – bez vody a jídla. Snažil jsem se vybavit si všechny dobré věci ve svém životě, svou ženu, děti. V duchu jsem se připravoval na smrt.“ V roce 1999 mučili uzbecké bezpečnostní složky Muhammada Bekzhanova, editora zakázaných novin, dokud se nepřiznal k zločinu proti státu. Přestože Uzbekistán podepsal Úmluvu OSN proti mučení, tyto praktiky jsou stále využívány pro doznání k trestným činům. Ačkoli měl být propuštěn v roce 2014, zůstává ve vězení kvůli dalšímu pětiletému trestu za porušování vězeňského řádu.

  Článek publikován 19.5.2015

Zprávy o lidských právech v Uzbekistánu nemohou být ignorovány

Spojené státy a EU pokračují v přehlížení kritické situace ohledně lidských práv v Uzbekistánu. Namísto tlaku na úřady, zrušily USA a EU dříve uvalená embarga ve prospěch partnerství se strategickým státem pro boj proti terorismu. Zatímco uzbecké úřady popírají masakr stovek lidí, další stovky lidí jsou ve vězení za to, že se protestů účastnily nebo mohly účastnit.

  Článek publikován 24.3.2015

Musajeva navštívila ve vězení jeho rodina

12

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...