Prohledávat obsah

nalezeno 4145 výsledků:

  Článek publikován 30.6.2010

Kuba stále potlačuje svobodu projevu: nefunguje internet, ani blogy

Tvrdé praktiky kubánské vlády omezují svobodu slova. Stíhány a zadržovány jsou stovky vládních kritiků, v zemi panuje atmosféra strachu. Novináři, disidenti a aktivisté jsou vystaveni riziku svévolného zadržení a šikany ze strany úřadů. S takovými informacemi dnes přišla organizace Amnesty International v podrobné zprávě o stavu lidských práv na Kubě.

  Článek publikován 22.6.2010

Queer parade 2010: Brnem projde průvod za práva leseb, gayů, bisexuálů a translidí

Oslava rozmanitosti a mezilidské solidarity, průvod i pouliční párty – tak by se dala charakterizovat akce s názvem Queer parade 2010, která se v České republice koná již potřetí. O víkendu svobodně projde Brnem průvod, jehož smyslem je upozornit na práva leseb, gayů, bisexuálů a translidí (LGBT). I letos akci podpoří řada politických a kulturních osobností.

  Případ publikován 21.6.2010

3 roky vězení a zákaz advokátní praxe za lidskoprávní činnost

Muhannad al-Hassání byl trestním soudem v Damašku v roce 2009 po netransparentním procesu odsouzen na 3 roky vězení za svou lidskoprávní činnost. Syrská advokátní komora mu navíc zakázala doživotně vykonávat advokátní praxi. Al-Hassání je zakladatelem organizace Sawasiyah, která monitoruje a publikuje případy porušování lidských práv syrskými úřady. Jako právní zástupce rovněž obhajoval řadu politických vězňů a vězňů svědomí.

  Článek publikován 15.6.2010

Firmy snižují náklady za každou cenu, dochází k porušování lidských práv

K závažnému porušování lidských práv dochází i ve světě podnikání a obchodu. České firmy stále častěji přesouvají výrobu do dalších zemí s cílem snížit své náklady. V jiném prostředí se musí potýkat s problémy, jako jsou dětská práce, nedostatečná mzda nebo práce v nebezpečném prostředí. Amnesty International dnes zveřejnila etický kodex, který firmám pomůže zorientovat se ve spleti nástrah souvisejících s podnikáním v rizikových zemích. Dostupný je na nových webových stránkách www.zakazdoucenu.cz. Zahájení kampaně, které otevřela vernisáž umělecké instalace studia RIP, se osobně zúčastnil ministr průmyslu a obchodu ing. Vladimír Tošovský.

  Článek publikován 15.6.2010

Celosvětová kampaň ke 20. výročí přijetí Úmluvy OSN o ochraně práv migrujících pracovníků

Mezinárodní migrace se postupně stává jedním z nejdůležitějších znaků globalizující se společnosti, jednou z hlavních příležitostí k rozvoji a výzvou pro vlády i sociální soudržnost společností.

  Článek publikován 9.6.2010

Írán nespravedlivě vězní stovky lidí

Rok po sporných prezidentských volbách v Íránu pokračuje tvrdý postih disidentů. Podle Amnesty International jsou mezi vězněnými novináři, studenti, političtí aktivisté, duchovní, ale také mnozí obyčejní lidé. Občanský a politický aktivismus dovedl do vězeňských cel stovky Íránců.

  Článek publikován 1.6.2010

Zásah u Gazy musí být prošetřen

Pondělní zásah proti flotile s humanitární pomocí, která směřovala do pásma Gazy, zanechal podle dostupných zpráv nejméně devět mrtvých.

  Článek publikován 27.5.2010

Miliony lidí nemají přístup ke spravedlnosti

Výroční zpráva Amnesty International upozorňuje na nepotrestané zločiny a bezpráví roku 2009.

  Článek publikován 27.5.2010

Česká republika má stále problémy s ochranou lidských práv

Amnesty International dnes vydala Výroční zprávu, která dokumentuje stav lidských práv v České republice v roce 2009. Mezi pozitivní trendy roku patří schválení antidiskriminační legislativy či omluva vlády za nucené sterilizace romských žen. Znepokojivý však je další nárůst aktivit krajně pravicových stran a skupin. Nadále přetrvávala segregace Romů ve vzdělávání a dalších oblastech.

  Článek publikován 11.5.2010

Írán popravil pět politických vězňů

Amnesty International dnes odsoudila popravy čtyř kurdských politických aktivistů a jednoho Íránce, kteří byli obviněni z „ nepřátelství proti bohu“. Mezi popravenými je i jedna žena.

1355356357358359360361362363364365366367415

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...