Prohledávat obsah

nalezeno 3952 výsledků:

  Článek publikován 7.3.2008

Den Tibetu: Protestní shromáždění v Praze

Amnesty International (AI) se připojuje k akci Den Tibetu. Ta tradičně připomíná povstání Tibeťanů, které bylo před 49 lety krvavě potlačeno čínskými úřady.

  Článek publikován 6.3.2008

Vznikla koalice proti diskriminaci Romů v EU

V Bruselu vznikla koalice osmi národních a mezinárodních nevládních organizací, která bude usilovat o přijetí jednotné evropské politiky proti diskriminaci Romů. Představitelé této Koalice pro evropskou romskou politiku dnes představí své návrhy eurokomisaři pro sociální politiku Vladimíru Špidlovi.

  Článek publikován 6.3.2008

AI odsoudila hromadné popravy v Severní Koreji

Amnesty International (AI) dnes odsoudila úřady Severní Koreje za to, že na konci února veřejně popravily třináct žen a dva muže. Ti se přitom měli provinit pouze tím, že nezákonně překročili hranice s Čínou.

  Článek publikován 1.3.2008

Rusko dusí demokratické aktivity

Dnes pobývá na návštěvě ČR prezident Ruské federace Vladimir Putin. Pod jeho vedením dochází v Rusku k vážnému porušování lidských práv a k úpadku demokratických hodnot, upozornila dnes Amnesty International (AI). AI opakovaně vyzývá členské státy EU, aby neignorovaly tento znepokojivý trend.

  Článek publikován 28.2.2008

Írán: Diskriminační zákony upírají polovině obyvatel země rovnoprávnost

Íránské úřady pokračují v pronásledování těch, kteří hájí práva žen. V zemi stále platí diskriminační zákony, které upírají polovině obyvatel rovnoprávnost.

  Článek publikován 26.2.2008

Prostor pro svobodu slova se v Rusku dál zmenšuje

Prostor pro činnost obránců lidských práv, nezávislých organizací a médií vyjadřujících kritické názory na realitu v Rusku se v posledních letech více a více zmenšuje.

  Článek publikován 19.2.2008

Kuba po odstoupení Castra - příležitost k reformám

Amnesty International (AI) v reakci na oznámení Fidela Castra, že se již nevrátí do prezidentského úřadu, prohlásila: "Nové vedení Kuby musí tuto příležitost využít k zavedení potřebných reforem, které zajistí ochranu lidských práv."

  Článek publikován 18.2.2008

HIV pozitivní lidé v Egyptě jsou vystaveni postihu

Policie v Káhiře zatkla čtyři muže, o kterých se domnívala, že jsou nakaženi virem HIV. Muži však nejsou jediní, kdo je ze stejného důvodu ohrožen - Egypt zahájil zásah vůči lidem nemocným HIV /AIDS.

  Článek publikován 14.2.2008

Popravy na Guantánamu nepřinesou spravedlnost, ani bezpečí

Oznámení Pentagonu, že obvinil šest významných zajatců na Guantánamu a navrhl pro ně trest smrti, vyvolává pochybnosti organizací, které se věnují ochraně lidských práv.

  Článek publikován 11.2.2008

Konflikt na Srí Lance těžce zasahuje civilisty

Po zhroucení dohody o klidu zbraní, kterou 22. února 2002 uzavřela srílanská vláda se separatistickou organizací Tygři osvobození tamilského Ílamu (LTTE), vzrůstá nebezpečí otevřeného konfliktu.

1356357358359360361362363364365366367368396

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...