Prohledávat obsah

nalezeno 4228 výsledků:

  Článek publikován 10.10.2008

Happeningy za zrušení trestu smrti

Světový den proti trestu smrti připomenou 10. října desítky happeningů po celém světě. Dobrovolníci Amnesty International (AI) se sejdou i v Praze, Ostravě a Brně. Jejich apel bude tentokrát směřovat do Asie, jejíž státy by se měly přidat k dalším 137 zemím světa, které se trestu smrti již vzdaly.

  Článek publikován 8.10.2008

České zbraně jsou i nadále vyváženy do rizikových míst

Nezodpovědné dodávky zbraní ohrožují globální bezpečnost, úřady proto při povolování vývozu zbraní musí důkladně posuzovat i otázky lidských práv. To se týká také České republiky, která včera zveřejnila svou Výroční zprávu o kontrole vývozu vojenského materiálu a ručních zbraní pro civilní použití v ČR za r. 2007.

  Článek publikován 6.10.2008

Prohlášení k iniciativě tzv. beztrestného výjezdu

Prohlášení nevládních organizací k iniciativě tzv. beztrestného výjezdu v souvislosti se zavedením zelených karet

  Článek publikován 6.10.2008

Útoky na novináře zůstávají v Rusku bez trestu

Nedávné útoky na nezávislé novináře v Rusku ukazují rizika, kterým se tito lidé při své práci vystavují. Dva roky po smrti novinářky Anny Politkovské na situaci upozornila Amnesty International (AI), která ruské úřady vyzvala, aby zakročily proti beztrestnosti, které se pachatelé těchto zločinů dosud těší.

  Článek publikován 1.10.2008

Konflikt na Kavkaze: bezpečnostní situace je nadále špatná

V některých oblastech zasažených gruzínsko-ruským konfliktem nadále přetrvává špatná bezpečnostní situace. Ta spolu s množstvím nevybuchlé munice a rozsáhlými škodami na majetku komplikuje návrat desítek tisíc lidí zpět do jejich domovů. Na základě výzkumu v zasažených místech to konstatovala Amnesty International (AI).

  Článek publikován 29.9.2008

Demokratická republika Kongo: Nábor dětských vojáků pokračuje

Demobilizační program Demokratické republiky Kongo (DRK) selhává a děti jsou stále nuceny bojovat. Na každé dva dětské vojáky, kteří jsou osvobozeni, připadá pět těch, které ozbrojené skupiny zajmou. Vyplývá to z nové zprávy Amnesty International (AI), která přináší očitá svědectví o utrpení konžských dětí.

  Článek publikován 23.9.2008

Zbraňová ochutnávka pro poslance: Svět vás sleduje

V úterý proběhne před budovou Poslanecké sněmovny netradiční ochutnávka. Hostesky Amnesty International budou poslancům a senátorům nabízet neobvykle pojatou produkci zbraňových koncernů.

  Článek publikován 22.9.2008

EU učinila krok ke společnému řešení situace Romů

První summit na úrovni EU, jehož hlavním cílem bylo najít společné řešení situace Romů, se konal dne 16. září v Bruselu pod patronátem Evropské komise a francouzského předsednictví.

  Článek publikován 17.9.2008

Obchod se zbraněmi je na křižovatce

Globální obchod se zbraněmi se vymkl kontrole a zbraně se bez problémů dostávají do rukou pachatelů bezpráví. Na devíti případech z celého světa včetně Dárfúru, Mynamaru/Barmy či Iráku to ilustruje nová zpráva Amnesty International (AI).

  Článek publikován 17.9.2008

Postih obránců ženských práv v Íránu pokračuje

Již dva roky utekly od doby, kdy obránci práv žen v Íránu zahájili tzv. Kampaň za rovnost. Amnesty International (AI) při té příležitosti opět vznesla požadavek, aby zatčení obránci ženských práv přestali být v íránských věznicích vystaveni týráni a aby došlo k zrušení zákonů, které umožňují diskriminaci žen.

1378379380381382383384385386387388389390423

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...