Prohledávat obsah

nalezeno 3909 výsledků:

  Článek publikován 28.4.2005

V Bělorusku mizí i poslední zbytky svobody

Amnesty International (AI) upozorňuje na netoleranci běloruských úřadů vůči jakékoli veřejné kritice nebo disentu a se vzrůstajícími obavami sleduje vývoj v této zemi, jejíž občané jsou pronásledováni za vyjadřování názorů. Běloruské úřady s nebývalou razancí utlačují občanský a politický disent, za využití metod jako zastrašování, zatýkání nebo i použití síly.

  Článek publikován 13.4.2005

Amnesty International požaduje zastavení deportací uprchlíků z EU do Libye

Amnesty International (AI) dnes informovala o špatném zacházení s uprchlíky a migranty v Libyi. Tento týden se přitom má diskutovat o rozšíření spolupráce mezi EU a Libyí v oblasti ilegální imigrace. Podle AI by tato spolupráce ohrozila bezpečí uprchlíků.

  Článek publikován 10.4.2005

Trest smrti v roce 2004: popraveno 3 797 osob

Počet poprav, které se podařilo zaznamenat, oproti předchozím rokům výrazně vzrostl. Nadále také byli popravováni lidé bez spravedlivých soudů. ČR ratifikovala významné mezinárodní úmluvy o zrušení tretru smrti.

  Článek publikován 31.3.2005

Izraelsko-palestinský konflikt těžce dopadá na palestinské ženy

Vůdčí představitelé Izraele a Palestiny musí udělat vše pro to, aby skončilo utrpení palestinských žen, uvádí Amnesty International. Izraelsko-palestinský konflikt těžce dopadá každodenní život žen a dívek v okupovaných oblastech.

  Článek publikován 31.3.2005

Svobodná účast ve volbách v Zimbabwe není nemožná

Amnesty International upozorňuje na trvalé a systematické porušování lidských práv ze strany vlády Zimbabwe, které znemožňuje svobodnou účast v dnešních parlamentních volbách.

  Článek publikován 29.3.2005

Přechodnou vládu Somálska čeká řada úkolů v oblasti lidských práv

Somálsko právě zahájilo pětiletý plán přestavby zpustošené země. Amnesty International při této příležitosti vyzývá přechodnou federální vládu Somálska, aby se po dvou letech mírových rozhovorů a čtrnáct let trvajícím státním kolapsu, postavila proti porušování lidských práv.

  Článek publikován 23.3.2005

Velká Británie otvírá dveře kafkovskému světu

Velká Británie se v opodstatněné snaze bojovat proti terorismu postupně mění v „kafkovský svět“, kde může být člověk podezřelý z terorismu po léta zadržován jenom na základě jemu utajených informací. Britská vláda tak nahrává porušování lidských práv.

  Článek publikován 18.3.2005

71 kubánských vězňů svědomí stále čeká na svobodu

Omezení svobody vyjadřování, sdružování a shromažďování je závažným zásahem do lidských práv. Represivní postupy úřadů vůči Kubáncům musí okamžitě skončit, tvrdí Amnesty International (AI), která dnes připomíná druhé výročí zatčení skupiny disidentů v roce 2003.

  Článek publikován 16.3.2005

Syrské úřady diskriminují kurdskou etnickou menšinu

Syrská vláda musí podniknout všechny kroky k zastavení diskriminace syrských Kurdů, tvrdí Amnesty International. Odpovědné úřady musí zahájit vyšetřování nezákonných zabití, úmrtí v důsledku mučení, špatného zacházení během vazby a dalšího pronásledování Kurdů. O těchto případech se veřejnost poprvé dozvěděla v březnu 2004.

  Článek publikován 16.3.2005

EU musí důrazně trvat na dodržování lidských práv v Číně

Amnesty International (AI) dnes upozornila představitele Cina EU Javiera Solanu na vzrůstající pronásledování představitelů občanské společnosti v Číně a představila mu případy obhájců lidských práv zatčených v posledních týdnech. Javier Solana se zítra v Bruselu setká s ministrem zahraničních věcí Čínské lidové republiky Li Zhaoxingem.

1378379380381382383384385386387388389390391

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...