Prohledávat obsah

nalezeno 4247 výsledků:

  Článek publikován 24.3.2009

Vloni vykonáno 2 390 poprav, 72 procent lidí popravila Čína

Nejvíce lidí bylo vloni popraveno v Asii, Čína opět vykonala více poprav než zbytek světa dohromady. Tato fakta přináší zpráva o trestu smrti, kterou každý rok zveřejňuje organizace na ochranu lidských práv Amnesty International (AI).

  Článek publikován 18.3.2009

Propusťte kubánské vězně svědomí, vyzývá Amnesty

Kubánská vláda musí okamžitě propustit 57 vězňů svědomí. Jejich jediným proviněním bylo vyslovení vlastního názoru. Šest let po posledním velkém zásahu proti politické opozici a lidskoprávním aktivistům k tomu vyzývá Amnesty International.

  Článek publikován 18.3.2009

Stovky lidí v Gambii terčem kampaně proti čarodějnictví

Až 1 000 lidí bylo podle údajů Amnesty International v Gambii uneseno ze svých vesnic a obviněno z čarodějnictví. Za únosy jsou odpovědní takzvaní lékaři, kterým často asistuje policie a další ozbrojené složky. Unesení lidé končí v tajných věznicích, kde jsou nuceni se z údajného čarodějnictví "léčit".

  Článek publikován 16.3.2009

Mezinárodní vyšetřovatelé a soudci: vyšetřete válečné zločiny v Gaze

Šestnáct renomovaných mezinárodních soudců a vyšetřovatelů, kteří se podíleli na vyšetřování průběhu konfliktů například ve Rwandě nebo Sierra Leone, žádá v otevřeném dopise OSN o vyšetření válečných zločinů, ke kterým mohlo dojít během posledního konfliktu v Gaze.

  Článek publikován 13.3.2009

Irák chce provést 128 poprav – každý týden dvacet

Amnesty International (AI) vyzvala irácké ministerstvo spravedlnosti, aby okamžitě zabránilo chystaným popravám 128 vězňů. Tamní úřady plánují zahájit popravy již v nejbližších dnech a podle dostupných zpráv má být každý týden popravena skupina dvaceti osob.

  Článek publikován 9.3.2009

Tibet* Made in China

AKTUALIZOVÁNO Padesát let po potlačeném tibetském povstání a rok po krvavých protestech se stav lidských práv v Tibetu dál zhoršuje. Na tento fakt upozornila Amnesty International (AI), která 10. března 2009 od 18:00 uspořádala před čínskou ambasádou v Praze demonstraci s názvem Tibet* Made in China.

  Článek publikován 6.3.2009

Rok pro protestech v Tibetu zesílila represe

Praha, 6. března 2009: Čínské úřady v posledních měsících zesílily represe vůči tibetské identitě a kultuře. Na tiskové konferenci na to dnes upozornili zástupci Amnesty International (AI) a International Campaing for Tibet (ICT). Podle závěrů ICT došlo za uplynulý rok k patrně největšímu nárůstu počtu politických vězňů za poslední desítky let.

  Článek publikován 4.3.2009

AI vyzývá k zatčení prezidenta Bašíra

Amnesty International v reakci na dnešní rozhodnutí Mezinárodního trestního soudu (MTS) vydat zatykač na súdánského prezidenta Omara Bašíra vyzvala prezidenta Bašíra, aby se okamžitě vydal soudu a čelil vzneseným obviněním z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti.

  Článek publikován 26.2.2009

Afghánistán: navýšení počtu vojenských sil nepřinese větší bezpečnost

Příslušníci mezinárodních jednotek v Afghánistánu mnohdy působí bez dostatečné kontroly a nejsou voláni k zodpovědnosti za ztráty na civilistech, k nimž v průběhu vojenských akcí dochází.

  Článek publikován 23.2.2009

Zbraně z USA a EU byly v Gaze použity v rozporu s válečným právem

Izrael i Hamas k útokům, které měly za následek úmrtí a zranění civilistů, zneužily zbraně získané ze zahraničí. Podle databáze OSN Comtrade patřila v posledních letech mezi 20 největších dodavatelů zbraní do Izraele také Česká republika.

1375376377378379380381382383384385386387425

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...