Prohledávat obsah

nalezeno 3863 výsledků:

  Článek publikován 24.1.2006

Turecký soud odložil případ obviněného spisovatele

Amnesty International (AI) vítá včerejší rozhodnutí tureckého soudu, který odložil případ spisovatele Orhana Pamuka. Ten byl obviněn na základě článku číslo 301 tureckého trestního zákoníku na základě rozhovoru o zabíjení Kurdů a Arménů pro švýcarské noviny Tages Anzeiger. Soud čekal na povolení ministerstva spravedlnosti, aby pokračoval v případu, ale podle dostupných informací stíhání zastavil poté, co ministerstvo soudu písemně sdělilo, že nemá pravomoci do případu zasáhnout.

  Článek publikován 23.1.2006

Írán odsoudil k smrti dětské pachatele

Amnesty International žádá vládu Íránu, aby zrušila trest smrti pro pachatele, kteří byli v době spáchání trestného činu mladší osmnácti let. Nedávno byly oznámeny dva nové případy, kdy iránské soudy odsoudily dětské pachatele. Írán tak porušuje svůj závazek vzhledem k mezinárodním lidskoprávním předpisům.

  Článek publikován 11.1.2006

Čtyři roky věznění na Guantánamu – nové důkazy o mučení

AI zveřejnila nové důkazy o mučení a špatném zacházení se zajatci zadržovanými ve věznici Guantánamo a vyzvala vládu USA, aby toto vězení uzavřela. Apel přichází čtyři roky poté, co byli do vojenské námořní základny přemístěni první vězni. Nadále zde zůstávají vězněny stovky lidí bez obvinění.

  Článek publikován 9.1.2006

Rok 2006 – Šance pro účinnou kontrolu obchodu se zbraněmi

Světovému obchodu se zbraněmi chybí kontrola, která by dokázala předejít jejich zneužití proti civilistům. Nezodpovědné dodávky zbraní podporují eskalaci násilí v mnoha regionech světa. OSN bude letos jednat o přijetí Mezinárodní smlouvy o obchodu se zbraněmi, která je šancí pro prevenci ozbrojených konfliktů.

  Článek publikován 5.1.2006

Rusko přehlíží násilí na ženách

Násilí na ženách je v Rusku jedním z nejpronikavějších, byť skrytým porušováním lidských práv. Nedávný nezávislý výzkum odhalil, že 70 procent vdaných žen bylo ze strany svých manželů vystaveno nějaké formě násilí.

  Článek publikován 2.1.2006

Dětské utrpení na severu Ugandy

Podle odhadů žije v severní Ugandě je kolem třiceti tisíc „nočních dětských uprchlíků,“ kteří v noci utíkají ze svých domovů do městských částí nebo větších centrálních táborů pro vnitřně vysídlené osoby. Snaží se tak uniknout útokům a předejít únosům, kterých se dopouštějí členové Armády božího odporu.

  Článek publikován 2.1.2006

Hudební kampaň AI

Black Eyed Peas, Avril Lavigne, The Cure a další hudebníci se přidali k Amnesty International (AI) v průlomové hudební kampani MAKE SOME NOISE, která stojí na písních Johna Lennona.

  Článek publikován 14.12.2005

V boji proti terorismu nesmíme obětovat lidská práva

Amnesty International (AI) při příležitosti nadcházejícího zasedání Rady Evropské unie vyzývá hlavy členských států, aby se zasadily o důsledné vyšetření podezření, že státy EU spolupracovaly s americkou CIA na utajovaných převozech zajatců.

  Článek publikován 7.12.2005

Česká republika nesmí mlčet o hrubém porušování lidských práv v Číně

Koalice pěti nevládních organizací písemně požádala prezidenta ČR Václava Klause a premiéra ČR Jiřího Paroubka, aby při jednání s premiérem ČLR Wenem hovořili také o lidských právech, která jsou v Číně zásadním způsobem porušována.

  Článek publikován 7.12.2005

Summit EU-Čína: Lidskoprávní aktivisté nejsou v Číně v bezpečí

Představitelé Evropské unie a Číny se setkají ve středu 8. prosince na summitu v Haagu a dle předběžných vyjádření zamýšlí EU jednat o posílení vzájemné spolupráce. Amnesty International v této souvislosti požaduje, aby se rozhovor zaměřil také na utlačování a špatné zacházení s lidskoprávními aktivisty v této zemi. "Amnesty International právě zveřejnila svá zjištění, která ukazují, že přes rostoucí počet obránců lidských práv, hrozí těmto lidem v každém okamžiku zatčení nebo uvěznění," prohlásil ředitel evropské kanceláře AI Dick Oosting. Organizace vyzývá státy EU, aby vyvinuly na Čínu nátlak k propuštění všech, kteří jsou uvěznění za vykonávání pokojných občanských aktivit, a aby stát provedl reformu svých zákonů, které tento postup umožňují.

1368369370371372373374375376377378379380387

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...