Prohledávat obsah

nalezeno 3909 výsledků:

  Článek publikován 30.11.2006

EU musí odmítnout nezákonné aktivity CIA

Amnesty International (AI) bude nadále usilovat o to, aby Rada Evropské unie veřejně odmítla jakoukoli další spoluúčast při převozu zajatců USA podezřelých z terorismu přes území EU. Rada a členské státy musí vyvodit zodpovědnost za toto vážné porušení mezinárodního práva.

  Článek publikován 30.11.2006

Policisté a vojáci v Nigérii páchají násilí na ženách

Příslušníci nigerijské policie a armády často páchají sexuální násilí na ženách a dívkách. Úřady této země však nejsou schopny postavit pachatele zločinů před spravedlnost, uvedla tento týden na tiskové konferenci v nigerijském Lagosu Amnesty International (AI).

  Článek publikován 23.11.2006

Ruská policie stále vynucuje „doznání“ mučením

Výzkum Amnesty International (AI) vynesl na světlo problém mučení a špatného zacházení v policejních celách a vazebních věznicích v Ruské federaci. Na AI se často obracejí lidé zadržovaní v Rusku, nebo jejich rodiny, a žádají o pomoc v případech mučení ze strany policie.

  Článek publikován 21.11.2006

AI žádá mezinárodní šetření Izraelsko-libanonského konfliktu

Amnesty International (AI) dnes opětovně vyzvala OSN k vyšetření případů porušování mezinárodního práva, ke kterým došlo při konfliktu mezi Izraelem a Hizballáhem v průběhu léta tohoto roku. Dosavadní šetření jsou podle AI nedostatečná.

  Článek publikován 14.11.2006

Výstava: AI v Československu před rokem 1989

K letošnímu výročí 17. listopadu připravila Amnesty International (AI) výstavu dokumentující její působení v Československu před rokem 1989. Výstava ukazuje, že ze společnosti v podmínkách totality nevymizela statečnost jednotlivců a osobní odhodlání bojovat proti bezpráví. AI pomáhala pronásledovaným lidem v naší zemi; dnes usiluje o dodržování lidských práv v dalších částech světa.

  Článek publikován 8.11.2006

Diskriminace Romů začíná již na základních školách

Romské děti žijící v balkánských státech nemohou plně využívat své právo na vzdělání. Brání v tom hluboká chudoba romských komunit, diskriminace na školách a ignorace kulturní a jazykové odlišnosti Romů ve vzdělávacím systému. Tato zjištění přinesl výzkum Amnesty International (AI), který proběhl v Chorvatsku, na Slovinsku a v Bosně a Hercegovině.

  Článek publikován 1.11.2006

Velvyslancem svědomí 2006 je Nelson Mandela

Velvyslanec svědomí je nejprestižnější cenou sdružení Art for Amnesty, které působí při Amnesty International (AI). Je vyhrazena osobnostem, které osobním příkladem ukazují, jak je důležité hájit lidská práva.

  Článek publikován 27.10.2006

OSN hlasovala pro kontrolu obchodu se zbraněmi

Většina vlád světa včera na půdě OSN učinila první krok k zastavení prodeje zbraní do nejchudších a konflikty sužovaných zemí, v nichž jsou vážně porušována lidská práva.

  Článek publikován 26.10.2006

Nositelé Nobelovy ceny vyzvali OSN ke kontrole obchodu se zbraněmi

Patnáct laureátů Nobelovy ceny míru, včetně dalajlámy, Muhammada Baradeje, Lecha Walesy a Amnesty International, vyzvalo vlády světa k podpoře vzniku mezinárodní Smlouvy o obchodu se zbraněmi (Arms Trade Treaty - ATT), která má zamezit dodávkám zbraní do rukou pachatelů násilí a bezpráví.

  Článek publikován 23.10.2006

Vietnam pronásleduje uživatele internetu

Připojit se na internet ve Vietnamu a svobodně vyjádřit svůj názor na politické dění znamená riskovat pronásledování nebo věznění. Lidé ve Vietnamu mají strach publikovat informace on-line a poskytovatelé internetových služeb musí „donášet“ na své zákazníky. Výsledkem je rozsáhlá autocenzura.

1365366367368369370371372373374375376377391

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...