Prohledávat obsah

nalezeno 4245 výsledků:

  Článek publikován 9.11.2009

Íránské milice znovu tvrdě zasáhly proti demonstrantům

Amnesty International odsoudila nepřiměřeně tvrdý zásah íránských bezpečnostních složek proti účastníkům středeční pokojné demonstrace, kteří u příležitosti 30. výročí útoku na americkou ambasádu v Teheránu znovu vyjádřili svůj nesouhlas s výsledkem červnových prezidentských voleb.

  Článek publikován 6.11.2009

OSN podpořila Goldstoneovu zprávu, Česká republika hlasovala proti

Valné shromáždění OSN velkou většinou odsouhlasilo doporučení uvedená v tzv. Goldstonově zprávě. Ta zdokumentovala porušování humanitárního práva, kterého se v nedávném konfliktu v Gaze a na jihu Izraele dopustily obě strany.

  Článek publikován 4.11.2009

Největší vývozci zbraní podpořili kontrolu zbraňového obchodu

Většina hlavních vývozců zbraní včetně USA či Německa podpořila rezoluci OSN, která dává šanci vzniknout mezinárodní Smlouvě pro obchod se zbraněmi. Amnesty International to považuje za přelomový okamžik, jehož důsledky zachrání stovky tisíc životů na celém světě.

  Článek publikován 3.11.2009

Summit EU-USA: Lídři by měli jednat o situaci v Afghánistánu a Pákistánu

Amnesty International vyzývá zástupce EU a USA, aby se na dnešním summitu ve Washingtonu dohodli na konkrétních opatřeních pro zastavení porušování lidských práv v Afghánistánu a Pákistánu.

  Článek publikován 27.10.2009

Izrael brání Palestincům v přístupu k vodě

Izrael záměrně upírá Palestincům právo na přístup k vodě tím, že si udržuje absolutní kontrolu nad společnými vodními zdroji a vede diskriminační politiku. Amnesty International to uvádí ve své nové zprávě o situaci na Okupovaných palestinských územích.

  Článek publikován 23.10.2009

EU chce zrušit zbraňové embargo na Uzbekistán

Amnesty International varuje před důsledky zrušení zbraňového embarga na Uzbekistán, o němž budou příští týden rozhodovat ministři zahraničí EU. Unie embargo spolu s dalšími sankcemi uvalila poté, co uzbecké vojenské složky v květnu 2005 ve městě Andižan zabily stovky demonstrantů.

  Článek publikován 22.10.2009

Tvůj podpis pomůže dětem do škol

V ulicích několika českých a moravských městech mohli lidé potkat studenty a studentky, kteří sbírali podpisy na podporu svých romských, afghánských a čínských vrstevníků. Ti totiž čelí různým bariérám, které jim brání v přístupu ke vzdělání. Podpisovou akcí vyvrcholila kampaň Amnesty International nazvaná Změníme to!

  Článek publikován 16.10.2009

Chudobu nevyřeší jen peníze, musíme změnit přístup

Amnesty International apeluje na světové politiky a lídry, aby změnili přístup k problému chudoby. Potírání chudoby se totiž dosud omezovalo pouze na finanční stránku problému. Nezbytnou součástí boje proti chudobě se přitom musí stát ochrana lidských práv.

  Článek publikován 9.10.2009

Světový den proti trestu smrti – zastavte popravy nezletilých

Je vám 17 let, hlavu máte plnou snů a celý život před sebou. Jenže skončíte v rukou kata. Nesmysl? V Íránu realita. Jako jedna z mála zemí na světě totiž stále popravuje nezletilé pachatele. 10. říjen byl vyhlášen Světovým dnem proti trestu smrti. Letos je jeho poselství zaměřeno ke zrušení trestu smrti pro nezletilé pachatele nebo ty, kteří trestný čin spáchali ve věku mladším 18 let.

  Článek publikován 7.10.2009

Dopis prezidentu Medveděvovi: Zastavte útoky proti obráncům lidských práv

Tři roky po vraždě novinářky Anny Politkovské čelí obránci lidských práv v Rusku a na Severním Kavkaze pokračujícímu násilí a výhrůžkám. Amnesty International proto dopisem vyzvala ruského prezidenta Dmitrije Medveděva, aby se zasadil o zastavení útoků a pohnání viníků těchto zločinů k zodpovědnosti.

1369370371372373374375376377378379380381425

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...