Prohledávat obsah

nalezeno 4185 výsledků:

  Článek publikován 18.3.2009

Stovky lidí v Gambii terčem kampaně proti čarodějnictví

Až 1 000 lidí bylo podle údajů Amnesty International v Gambii uneseno ze svých vesnic a obviněno z čarodějnictví. Za únosy jsou odpovědní takzvaní lékaři, kterým často asistuje policie a další ozbrojené složky. Unesení lidé končí v tajných věznicích, kde jsou nuceni se z údajného čarodějnictví "léčit".

  Článek publikován 16.3.2009

Mezinárodní vyšetřovatelé a soudci: vyšetřete válečné zločiny v Gaze

Šestnáct renomovaných mezinárodních soudců a vyšetřovatelů, kteří se podíleli na vyšetřování průběhu konfliktů například ve Rwandě nebo Sierra Leone, žádá v otevřeném dopise OSN o vyšetření válečných zločinů, ke kterým mohlo dojít během posledního konfliktu v Gaze.

  Článek publikován 13.3.2009

Irák chce provést 128 poprav – každý týden dvacet

Amnesty International (AI) vyzvala irácké ministerstvo spravedlnosti, aby okamžitě zabránilo chystaným popravám 128 vězňů. Tamní úřady plánují zahájit popravy již v nejbližších dnech a podle dostupných zpráv má být každý týden popravena skupina dvaceti osob.

  Článek publikován 9.3.2009

Tibet* Made in China

AKTUALIZOVÁNO Padesát let po potlačeném tibetském povstání a rok po krvavých protestech se stav lidských práv v Tibetu dál zhoršuje. Na tento fakt upozornila Amnesty International (AI), která 10. března 2009 od 18:00 uspořádala před čínskou ambasádou v Praze demonstraci s názvem Tibet* Made in China.

  Článek publikován 6.3.2009

Rok pro protestech v Tibetu zesílila represe

Praha, 6. března 2009: Čínské úřady v posledních měsících zesílily represe vůči tibetské identitě a kultuře. Na tiskové konferenci na to dnes upozornili zástupci Amnesty International (AI) a International Campaing for Tibet (ICT). Podle závěrů ICT došlo za uplynulý rok k patrně největšímu nárůstu počtu politických vězňů za poslední desítky let.

  Článek publikován 4.3.2009

AI vyzývá k zatčení prezidenta Bašíra

Amnesty International v reakci na dnešní rozhodnutí Mezinárodního trestního soudu (MTS) vydat zatykač na súdánského prezidenta Omara Bašíra vyzvala prezidenta Bašíra, aby se okamžitě vydal soudu a čelil vzneseným obviněním z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti.

  Článek publikován 26.2.2009

Afghánistán: navýšení počtu vojenských sil nepřinese větší bezpečnost

Příslušníci mezinárodních jednotek v Afghánistánu mnohdy působí bez dostatečné kontroly a nejsou voláni k zodpovědnosti za ztráty na civilistech, k nimž v průběhu vojenských akcí dochází.

  Článek publikován 23.2.2009

Zbraně z USA a EU byly v Gaze použity v rozporu s válečným právem

Izrael i Hamas k útokům, které měly za následek úmrtí a zranění civilistů, zneužily zbraně získané ze zahraničí. Podle databáze OSN Comtrade patřila v posledních letech mezi 20 největších dodavatelů zbraní do Izraele také Česká republika.

  Článek publikován 10.2.2009

Hamas vede odvetnou kampaň proti „kolaborantům“

Bezpečnostní síly a milice Hamasu v pásmu Gazy provádějí brutální kampaň, při které unášejí, svévolně zabíjejí a mučí ty, které obviní z “kolaborace” s Izraelem.

  Článek publikován 9.2.2009

Čínské úřady zadržely právníka Kao Č'-šenga

Čínská vláda musí okamžitě zveřejnit informace o situaci Kao Č'-šenga, který patří k předním obráncům lidských práv v zemi a před dvěma týdny zmizel. Organizace Human Rights Watch, Amnesty International a Human Rights in China společně upozornily, že je v akutním nebezpečí mučení a špatného zacházení ze strany čínských bezpečnostních složek.

1369370371372373374375376377378379380381419

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...