Prohledávat obsah

nalezeno 4228 výsledků:

  Článek publikován 25.8.2010

Jemen: protiteroristické akce vlády mají na svědomí stovky mrtvých

Vláda Jemenu ve snaze zajistit bezpečnost v zemi vážně porušuje lidská práva. Děje se tak při konfrontaci hrozeb pocházejících ze strany al-Káidy či při potírání šíitských rebelů na severu a separatistů na jihu země. Ve své dnešní zprávě to uvedla Amnesty International.

  Článek publikován 16.8.2010

Taliban v Afghánistánu ukamenoval ženu a muže

Taliban včera vykonal popravu ukamenováním, tuto informaci potvrdila Amnesty International. Muž a žena byli ukamenováni v provincii Kundúz na severu Afghánistánu. Pár se měl provinit společným útěkem z domova. Jedná se o první případ ukamenování, který se v Afghánistánu podařilo potvrdit od pádu Talibanu v roce 2001.

  Článek publikován 11.8.2010

Slovensko: konec diskriminace dětí ve škole?

Novou koaliční vládu Slovenské republiky čeká nelehký úkol. Parlament totiž včera schválil nový vládní program, v němž se Slovensko zavazuje k přijetí opatření, která povedou k ukončení etnicky segregovaného vzdělávání. Amnesty International tento důležitý krok vítá.

  Článek publikován 11.8.2010

Slovensko: konec diskriminace dětí ve škole?

Novou koaliční vládu Slovenské republiky čeká nelehký úkol. Parlament totiž včera schválil nový vládní program, v němž se Slovensko zavazuje k přijetí opatření, která povedou k ukončení etnicky segregovaného vzdělávání. Amnesty International tento důležitý krok vítá.

  Článek publikován 5.8.2010

Gruzie: vláda musí zajistit budoucnost uprchlíkům

Gruzínské úřady musí učinit kroky k tomu, aby zajistily více než nejnutnější minimum při poskytování ubytování, zaměstnání a přístupu ke zdravotní péči osobám, které byly nuceny opustit svá bydliště v důsledku konfliktů v devadesátých letech a po propuknutí války s Ruskem v srpnu roku 2008. V dnešním prohlášení to uvedla Amnesty International.

  Článek publikován 2.8.2010

Úmluva o kazetové munici právě vstoupila v platnost, bez ratifikace ČR

K 1. srpnu 2010 vstoupila v platnost Úmluva o zákazu kazetové munice, která má zamezit používání této nebezpečné zbraně. Česká republika patří k prvním zemím, které její text podepsaly hned při první příležitosti v roce 2008. Dosud ji ale neratifikovala. Podle nevládních organizací by s tímto krokem neměly zodpovědné instituce- tedy vláda, parlament a prezident - otálet.

  Článek publikován 28.7.2010

Řecké úřady se chovají k imigrantům jako ke zločincům

Řecké úřady by měly neprodleně přehodnotit způsob zacházení s nelegálními imigranty a žadateli o azyl. Ve svém dnešním vyjádření to uvedla Amnesty International (AI).

  Článek publikován 23.7.2010

Nizozemí: společnost Trafigura byla odsouzena za vývoz toxického odpadu

V Holandsku dnes padl historický soudní verdikt. Nadnárodní společnost Trafigura byla shledána vinnou z vývozu nebezpečného toxického odpadu na Pobřeží slonoviny a ze skrývání skutečné povahy tohoto nebezpečného „zboží“. Podle Amnesty International (AI) se jedná o první případ, kdy byla tato firma povolána k odpovědnosti za nakládání s nebezpečným odpadem.

  Článek publikován 22.7.2010

Zavedení evropské antidiskriminační legislativy podpořilo více než 55 000 lidí. Děkujeme!

Nechcete být znevýhodňováni kvůli svému věku, pohlaví či sexuální orientaci? S touto otázkou se obracela mezinárodní organizace Amnesty International (AI) na obyvatele Evropy po celé jaro. Petici, požadující zavedení jednotné evropské antidiskriminační legislativy, tak podepsalo více než 55 000 lidí. Jsou mezi nimi i Češi a Češky.

  Článek publikován 21.7.2010

Turecké soudy porušují práva dětí

Tisíce dětí jsou v Turecku žalovány za údajnou účast na demonstracích podporujících terorismus a souzeny podle antiteroristických zákonů. Tyto demonstrace upozorňují na témata spojená s kurdskou komunitou a zájmy jejích členů a často při nich dochází ke střetům s policií.

1362363364365366367368369370371372373374423

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...