Prohledávat obsah

nalezeno 4228 výsledků:

  Článek publikován 15.7.2010

Severní Korea zoufale potřebuje zdravotní pomoc

Amputace bez anestézie či nulová sterilizace injekčních stříkaček v nemocnicích – to jsou jen letmé příklady katastrofálního stavu, ve kterém se nachází zdravotní systém Korejské lidově demokratické republiky (KLDR). S alarmujícími zjištěními přišla dnes organizace Amnesty International ve zprávě „Krize zdravotnictví v Severní Koreji“.

  Článek publikován 13.7.2010

Německo musí prošetřit případy zneužití policejní moci

Německá policie selhává při řešení případů násilí spáchaného příslušníky policejních útvarů na zadržených osobách, upozorňuje v právě vydané zprávě „Neznámý útočník: nedostatečné vyšetřování špatného zacházení německé policie“ Amnesty International. AI žádá prozkoumání všech případů, zastavení používání nepřiměřeného násilí a možnost spravedlivého prošetření porušení zákonů na obětech násilí.

  Případ publikován 9.7.2010

Íránská žena odsouzena k trestu smrti ukamenováním

Sakíne Mohammadi Aštíaníová, Íránka odsouzená k trestu smrti ukamenováním za nevěru a podíl na vraždě manžela, čehož se ale podle svých slov nedopustila. Vlna mezinárodních protestů ji alespoň dočasně uchránila před krutou smrtí ukamenování. Poprava jí ale stále hrozí.

  Článek publikován 30.6.2010

Kuba stále potlačuje svobodu projevu: nefunguje internet, ani blogy

Tvrdé praktiky kubánské vlády omezují svobodu slova. Stíhány a zadržovány jsou stovky vládních kritiků, v zemi panuje atmosféra strachu. Novináři, disidenti a aktivisté jsou vystaveni riziku svévolného zadržení a šikany ze strany úřadů. S takovými informacemi dnes přišla organizace Amnesty International v podrobné zprávě o stavu lidských práv na Kubě.

  Článek publikován 22.6.2010

Queer parade 2010: Brnem projde průvod za práva leseb, gayů, bisexuálů a translidí

Oslava rozmanitosti a mezilidské solidarity, průvod i pouliční párty – tak by se dala charakterizovat akce s názvem Queer parade 2010, která se v České republice koná již potřetí. O víkendu svobodně projde Brnem průvod, jehož smyslem je upozornit na práva leseb, gayů, bisexuálů a translidí (LGBT). I letos akci podpoří řada politických a kulturních osobností.

  Případ publikován 21.6.2010

3 roky vězení a zákaz advokátní praxe za lidskoprávní činnost

Muhannad al-Hassání byl trestním soudem v Damašku v roce 2009 po netransparentním procesu odsouzen na 3 roky vězení za svou lidskoprávní činnost. Syrská advokátní komora mu navíc zakázala doživotně vykonávat advokátní praxi. Al-Hassání je zakladatelem organizace Sawasiyah, která monitoruje a publikuje případy porušování lidských práv syrskými úřady. Jako právní zástupce rovněž obhajoval řadu politických vězňů a vězňů svědomí.

  Článek publikován 15.6.2010

Firmy snižují náklady za každou cenu, dochází k porušování lidských práv

K závažnému porušování lidských práv dochází i ve světě podnikání a obchodu. České firmy stále častěji přesouvají výrobu do dalších zemí s cílem snížit své náklady. V jiném prostředí se musí potýkat s problémy, jako jsou dětská práce, nedostatečná mzda nebo práce v nebezpečném prostředí. Amnesty International dnes zveřejnila etický kodex, který firmám pomůže zorientovat se ve spleti nástrah souvisejících s podnikáním v rizikových zemích. Dostupný je na nových webových stránkách www.zakazdoucenu.cz. Zahájení kampaně, které otevřela vernisáž umělecké instalace studia RIP, se osobně zúčastnil ministr průmyslu a obchodu ing. Vladimír Tošovský.

  Článek publikován 15.6.2010

Celosvětová kampaň ke 20. výročí přijetí Úmluvy OSN o ochraně práv migrujících pracovníků

Mezinárodní migrace se postupně stává jedním z nejdůležitějších znaků globalizující se společnosti, jednou z hlavních příležitostí k rozvoji a výzvou pro vlády i sociální soudržnost společností.

  Článek publikován 9.6.2010

Írán nespravedlivě vězní stovky lidí

Rok po sporných prezidentských volbách v Íránu pokračuje tvrdý postih disidentů. Podle Amnesty International jsou mezi vězněnými novináři, studenti, političtí aktivisté, duchovní, ale také mnozí obyčejní lidé. Občanský a politický aktivismus dovedl do vězeňských cel stovky Íránců.

  Článek publikován 1.6.2010

Zásah u Gazy musí být prošetřen

Pondělní zásah proti flotile s humanitární pomocí, která směřovala do pásma Gazy, zanechal podle dostupných zpráv nejméně devět mrtvých.

1363364365366367368369370371372373374375423

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...