Prohledávat obsah

nalezeno 4228 výsledků:

  Článek publikován 3.2.2010

Haiti čelí humanitární i lidskoprávní krizi

Několik týdnů poté, co si zemětřesení na Haiti vyžádalo vysoké ztráty na životech a rozsáhlé materiální školy, mezinárodní společenství mobilizuje k  humanitární pomoci a obnově země.

  Článek publikován 21.1.2010

Guantánamu je osm let – čeká na pomoc Evropy

Přední lidskoprávní organizace vyzývají evropské státy, aby přijmuly zajatce držené v americké věznici na Guantánamu. Mnozí zajatci se nemohou vrátit do zemí svého původu kvůli hrozbě mučení nebo jiného porušování lidských práv.

  Článek publikován 21.1.2010

Slovensko přijme zajatce z Guantanáma

Amnesty International přivítala rozhodnutí slovenských úřadů, které tento týden oznámily, že na své území přijmou tři zajatce z Guantánama. Prezident Obama své evropské partnery o tuto pomoc požádal v průběhu summitu EU – USA, který vloni proběhl v Praze. Podle Amnesty International by příkladu slovenských sousedů měla následovat i Česká republika.

  Článek publikován 13.1.2010

Žádné další dítě s nedostatečným vzděláním, vyzývá Amnesty International

Žádný z budoucích prvňáčků, kteří se právě chystají k zápisu, by neměl být umístěn do školy, kde získá nedostatečné vzdělání. Ke zmrazení zápisu dětí do tzv. základních škol praktických pro školní rok 2010/2011 vyzvala Amnesty International.

  Článek publikován 22.12.2009

Rok po konfliktu nemá Gaza možnost napravit škody

Izraelská blokáda pásma Gazy znemožňuje nápravu rozsáhlých škod, které v oblasti způsobila ofenzíva při operaci Lité olovo. Situaci rok po konfliktu ve zprávě zdokumentovalo šestnáct předních humanitárních a lidskoprávních organizací. Podle nich selhalo i mezinárodní společenství, když neučinilo dost pro to, aby blokáda skončila.

  Článek publikován 10.12.2009

Írán ovládly jedny z nejtvrdších represí za posledních 20 let

Porušování lidských práv v Íránu nabylo po prezidentských volbách rozsahu, který za posledních 20 let téměř nemá obdoby. Amnesty International v nové zprávě zdokumentovala alarmující rozsah bezpráví, kterému jsou Íránci v posledních měsících vystaveni.

  Článek publikován 8.12.2009

Muzykou za lepšý vzdělání

Amnesty International ČR pořádá 9. prosince 2009 v pražském klubu Roxy benefiční koncert s názvem Muzykou za lepšý vzdělání. Na koncertě v předvečer Dne lidských práv zahrají skupiny ŠVIHADLO, TRABAND a THE SPANKERS, které tak podpoří kampaň za rovný přístup dětí ke vzdělání.

  Článek publikován 8.12.2009

Útoky v Bagdádu představují válečný zločin

Za válečný zločin prohlásila Amnesty International dnešní bombové útoky, které v Bagdádu zabily nejméně 120 lidí. Počty zraněných jsou odhadovány na čtyři sta. Pachatelé tohoto zločinu dosud nejsou známi.

  Článek publikován 4.12.2009

„Online demonstrace“ na podporu protestů v Íránu

Iniciativa českých studentů podpoří spolu s nevládními organizacemi íránské studenty, kteří na pondělí 7. prosince chystají v několika íránských městech protestní shromáždění na podporu svobody slova a ukončení represí.

  Článek publikován 24.11.2009

Ošklivé rodinné tajemství: Domácí násilí v Tádžikistánu považuje stát za soukromou věc

Ačkoliv je v Tádžikistánu domácí násilí na ženách široce rozšířené, místní úřady nedokáží obětem pomoci a naopak se často staví na stranu pachatelů. Amnesty International to uvádí ve své nové zprávě, která dokumentuje podřízené postavení žen v tádžické společnosti.

1366367368369370371372373374375376377378423

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...