Prohledávat obsah

nalezeno 4145 výsledků:

  Článek publikován 5.2.2009

Srí Lanka: Civilisté v pasti útoků

Víc než 300 000 civilistů ze severo-východní oblasti Srí Lanky se ocitlo v pasti. Ohrožují je boje mezi Tygry osvobození tamilského Ílamu (LTTE) a armádou země. Stovky lidí z regionu Wanni, na jehož území konflikt probíhá, už byly zabity nebo zraněny.

  Článek publikován 29.1.2009

Gaze nepomůžou fráze, vyzvali aktivisté ministra Schwarzenberga

Jak „citlivě“ přistupují politici, jejichž úkolem je nyní spolupracovat na obnově zdevastovaného území pásma Gazy a jihu Izraele, k otázce smrti stovek civilistů, možných válečných zločinů a krizové humanitární situace, dnes odpoledne ukázal happening Amnesty International.

  Článek publikován 26.1.2009

Konflikt v Gaze: žádejte odpovědnost za porušování lidských práv

Ministři zahraničí zemí EU by měli žádat o vyšetřování případů porušování mezinárodního práva, kterého se dopustily obě strany konfliktu v Gaze a na jihu Izraele, a to včetně možných válečných zločinů.

  Článek publikován 24.1.2009

Druhý den prezidenta Obamy: konec Guantánama, zákaz mučení

Druhý den v úřadu amerického prezidenta vydal Barack Obama příkazy k uzavření věznice na Guantánamu a zakázal mučení i program utajovaného věznění CIA.

  Článek publikován 23.1.2009

Lékaři v Gaze postrádají informace o typu použitých zbraní

Amnesty International (AI) vyzvala izraelské úřady ke zveřejnění informací o tom, jaké zbraně a munici použily jejich síly v průběhu tří týdnů vojenských operací v pásmu Gazy. Lékaři v Gaze nemohu úspěšně léčit zraněné, protože nemají informace o tom, jaké zbraně zranění způsobily.

  Článek publikován 23.1.2009

Amnesty International k příkazu uzavřít Guantánamo: je to „velký krok vpřed“

Generální tajemnice Amnesty International Irene Khan včera označila příkaz amerického prezidenta Baracka Obamy uzavřít věznici na Guantánamu za „velký krok vpřed“.

  Článek publikován 22.1.2009

Evropa by měla pomoci zavřít Guantánamo

Koalice organizací na ochranu lidských práv dnes apelovala na ministry zahraničních věcí zemí EU, aby pomohli uzavřít věznici na Guantánamu. Představitelé EU se touto otázkou budou zabývat příští týden v Bruselu. Pomoc Evropy by měla spočívat v nabídce humanitární ochrany pro zajatce, kterým by po návratu do zemí původu hrozilo mučení nebo perzekuce.

  Článek publikován 19.1.2009

Z Gazy: Izrael nemůže popírat použití bílého fosforu

Zástupci Amnesty International (AI), kteří provádějí výzkumnou misi v pásmu Gazy, objevili nepopiratelné důkazy svědčící o širokém nasazení bílého fosforu v hustě obydlených částech města Gazy a jeho okolí.

  Článek publikován 15.1.2009

Konflikt v Gaze: je třeba zbraňové embargo

Amnesty International (AI) vyzvala k uvalení úplného zbraňového embarga vůči všem stranám konfliktu v Gaze, aby se zabránilo dalším nezákonným útokům. Organizace má informace nejméně o jedné velké zbraňové dodávce, která je v tuto chvíli na cestě do oblasti.

  Článek publikován 9.1.2009

Evropa musí pomoci Obamovi uzavřít Guantánamo

Amnesty International ČR pořádá v den 7. výročí převozu prvních zajatců na Guantánamo veřejnou akci, během níž aktivisté v oranžových kombinézách guantánamských zajatců vyzvou k uzavření věznice. Apel bude směřovat i k českému předsednictví EU, které bude mít příležitost nastupujícímu prezidentu Baracku Obamovi s uzavřením Guantánama pomoci.

1366367368369370371372373374375376377378415

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...