Prohledávat obsah

nalezeno 4101 výsledků:

  Článek publikován 2.4.2008

Čas na zlepšení lidských práv v Číně rychle ubíhá

Čínským úřadům stále rychleji ubíhá čas na to, aby do zahájení olympijských her dostály svým závazkům a zlepšily stav lidských práv v zemi. Řada obyvatel nejlidnatějšího státu světa je totiž stále vystavena represi, svědčí o tom pronásledování disidentů a aktivistů v celé zemi i nedávný zásah proti protestujícím v Tibetu. V nejnovější ze zpráv, které situaci v Číně dlouhodobě monitorují, to uvádí Amnesty International (AI).

  Článek publikován 1.4.2008

Po protestech v Barmě/Myanmaru odsouzeno nejméně 40 demonstrantů

Půl roku po potlačení masových veřejných protestů přesouvá barmský režim zásahy proti svým kritikům z ulic do uzavřených soudních síní. Nejméně 40 lidí, mezi nimi 7 mnichů, poslaly soudy do vězení. Tři lidé skončili za mřížemi za to, že protestujícím mnichům podali vodu.

  Článek publikován 25.3.2008

Členové AI demonstrující za Tibet byli v Nepálu zadrženi

V den 49. výročí potlačení povstání Tibetanů proti čínskému útlaku proběhly v Tibetské autonomní oblasti a dalších tibetských oblastech protesty.

  Článek publikován 19.3.2008

Apel na podporu lidských práv v Tibetu

Podle dostupných informací čínská policie v těchto dnech ve Lhase prohledává dům od domu, snaží se najít lidi, kteří se účastnili nedávných protestů.

  Článek publikován 18.3.2008

Kubánští disidenti již pět let za mřížemi

Publikovali své články, přijímali materiální pomoc ze zahraničí, dávali interview "nesprávným" médiím až posléze skončili na dlouhé roky ve vězení. To je osud kubánských vězňů svědomí, z nichž 58 zůstává na Ostrově svobody stále za mřížemi.

  Článek publikován 17.3.2008

AI žádá nezávislé vyšetřování OSN v Tibetu

Amnesty International (AI) vyzvala čínské úřady, aby do Tibetu povolily přístup nezávislým vyšetřovatelům OSN. Ti by se měli věnovat událostem posledního týdne. Mezinárodní pozornost je však třeba také s ohledem na dlouhodobě neutěšený stav lidských práv v oblasti.

  Článek publikován 16.3.2008

Irák: pět zoufalých let

Pět let po svržení Saddáma Husajna zůstává Irák jedním z nejnebezpečnějších míst světa, ve své zprávě to dnes uvedla Amnesty International (AI). Nejvyšší cenu za zhoršenou situaci platí civilisté, své domovy jich musely opustit již více než čtyři miliony.

  Článek publikován 14.3.2008

AI uveřejnila výpověď vězně „války proti teroru“

Amnesty International (AI) získala výpověď muže, který byl déle než dva roky vězněm „války proti teroru“. Jeho výpověď přináší další detaily nezákonného programu tajných věznic USA, ve kterých jsou lidé podezřelí z terorismu drženi bez obvinění nebo soudu.

  Článek publikován 13.3.2008

Čína zasáhla proti tibetským demonstrantům

Amnesty International (AI) odsuzuje tvrdý zásah čínské policie proti lidem, kteří se v hlavním městě Tibetu Lhase účastnili pokojné demonstrace upozorňující na 49. výročí potlačení tibetského povstání proti čínské vládě a odchodu dalajlámy z Tibetu.

  Článek publikován 7.3.2008

Den Tibetu: Protestní shromáždění v Praze

Amnesty International (AI) se připojuje k akci Den Tibetu. Ta tradičně připomíná povstání Tibeťanů, které bylo před 49 lety krvavě potlačeno čínskými úřady.

1370371372373374375376377378379380381382411

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...