Prohledávat obsah

nalezeno 3909 výsledků:

  Článek publikován 9.3.2005

Demonstrace proti porušování lidských práv v Tibetu

Amnesty International v České republice pořádá demonstraci, na které chce upozornit na porušování lidských práv v Tibetu. Akce se koná 10. března 2005 od 17:30 do 18:30 hodin před velvyslanectvím Čínské lidové republiky, Pelléova 18, Praha 6.

  Článek publikován 8.3.2005

Den OSN pro práva žen a mezinárodní mír

Aktivisté upozorní na násilí páchané na ženách v ozbrojených konfliktech.

  Článek publikován 28.2.2005

Zemřel zakladatel Amnesty International Peter Benenson (1921-2005)

Peter Benenson, zakladatel mezinárodní organizace Amnesty International, která se věnuje ochraně a prosazování lidských práv, zemřel v pátek 25. února 2005 ve věku 83 let.

  Článek publikován 28.2.2005

Nejvyšší soud v USA označil popravy dětských pachatelů za nezákonné

Včerejší rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, které označilo popravy dětských pachatelů za nezákonné, konečně uvedlo americké zákony v soulad se zásadními principy mezinárodního práva, prohlásila Amnesty International. Dětští pachatelé jsou ti, kteří zločin spáchali před dovršením 18 let. Členové Amnesty International o zastavení poprav nezletilců usilovali mnoho let. Organizace, která trest smrti považuje za krutý a nehumánní, tento krok velmi vítá.

  Článek publikován 23.2.2005

Svobodný život pro ženy v Iráku zústává v nedohlednu

Život většiny iráckých žen a dívek doprovází strach o jejich vlastní bezpečnost. Ačkoli podle posledních údajů od konce roku 2003 poklesl počet únosů a sexuálního násilí, místní ženy stále čelí hrozbám, které výrazně omezují jejich svobody. Kvůli zhoršené situaci se ženy v mnoha oblastech snaží příliš nevycházet ze svých domovů a do velké míry se tak stáhly z veřejného života. K přetrvávajícímu násilí velmi přispívá diskriminace žen v iráckých zákonech, ačkoli místní organizace zaměřené na lidská práva opakovaně požadují reformy.

  Článek publikován 16.2.2005

Nepál: čas nejistoty, nebezpečí a strachu

Představitelé Amnesty International upozorňují na neklidnou situaci v Nepálu, která se vážně zhoršila od 1. února 2005, kdy byl v zemi vyhlášen výjimečný stav. Maoističtí povstalci navíc chystají celostátní stávku (bandh). Kvůli nepokojům do Nepálu odcestovala generální tajemnice AI Irene Khan.

  Článek publikován 9.2.2005

Kruté oslavy lunárního Nového roku v Číně

Ve chvíli, kdy Čína oslavuje lunární Nový rok, Amnesty International (AI) upozorňuje na velký nárůst počtu poprav v této zemi. Podle statistik, jež ale zcela jistě nejsou úplné, bylo během dvou týdnů, které předcházely začátku čínského Nového roku dne 9. února, popraveno na 200 lidí.

  Článek publikován 9.2.2005

Kruté oslavy lunárního Nového roku v Číně

Ve chvíli, kdy Čína oslavuje lunární Nový rok, Amnesty International (AI) upozorňuje na velký nárůst počtu poprav v této zemi. Podle statistik, jež ale zcela jistě nejsou úplné, bylo během dvou týdnů, které předcházely začátku čínského Nového roku dne 9. února, popraveno na 200 lidí.

  Článek publikován 4.2.2005

Evropská unie musí podpořit ukončení konfliktu v Kolumbii

Vysocí představitelé členských států EU a zástupci Evropské komise, kteří se tento týden účastní mezinárodního setkání zemí skupiny G24 v Kolumbii, by podle Amnesty International měli znovu potvrdit své odhodlání podporovat doporučení vydaná OSN, která mají vést k ukončení dlouholetého ozbrojeného konfliktu v této zemi.

  Článek publikován 4.2.2005

Celosvětový obchod se zbraněmi stále není pod kontrolou

Právě zveřejněný výzkum provedený v rámci kampaně Zbraně pod kontrolu ukazuje, že je mnohem snazší vypátrat ztracený kufr nebo geneticky upravená rajčata, než původ zbraní, které byly použity k zabíjení. Protože neexistuje systém kontroly malých zbraní a munice, není možné volat k odpovědnosti ty země, jejichž zbraně se dostanou k válečným zločincům a osobám porušujícím lidská práva.

1379380381382383384385386387388389390391

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...