Prohledávat obsah

nalezeno 4216 výsledků:

  Článek publikován 7.6.2006

Rada Evropy vyzvala k zastavení nelegálních postupů v „boji s terorem“

Amnesty International (AI) vítá jasný signál, který dnes Rada Evropy vyslala evropským vládám a USA, že tajné převozy osob podezřelých z terorismu odporují základním principům mezinárodního práva.

  Článek publikován 5.6.2006

Vzpomínka na 17. výročí zásahu na Tchien-an-men

Aktivisté Amnesty International ČR a Olympic Watch dnes připomenou sedmnácté výročí masakru na náměstí Tchien-an-men, kterým v Číně skončilo pokojné pro-demokratické hnutí občanů.

  Článek publikován 31.5.2006

Satelitní snímky ukázaly demolice chudinských čtvrtí v Zimbabwe

Amnesty International (AI) dnes uveřejnila vůbec první satelitní snímky, které ukazují rozsáhlou destrukci obydlených oblastí v Zimbabwe. Snímky dokazují ničivý dopad politiky zimbabwské vlády, která v loni provedla násilné demolice čtvrtí a slumů obývaných především venkovskou chudinou.

  Článek publikován 25.5.2006

Zpráva Amnesty International 2005: Vlády nedodržují své sliby chránit lidská práva

Tisíce lidí po celém světě byly odsouzeny k utrpení nezájmem vlastních vlád i neakceschopností mezinárodního společenství. Čtyři roky po teroristických útocích v New Yorku se svět nestal bezpečnějším místem a brutalita ozbrojených skupin dosáhla nových rozměrů, uvedla Amnesty International (AI), která dnes uveřejnila svou Výroční zprávu o stavu lidských práv ve světě.

  Článek publikován 23.5.2006

Chudí a znevýhodnění lidé nejvíce doplácejí na válku proti teroru

Rok 2005 byl rokem rozporů. Lži a nesplněné sliby mocných vlád dusily rostoucí naději na zlepšení stavu lidských práv, uvedla Amnesty International (AI) ve své dnes zveřejněné výroční zprávě. Podle generální tajemnice AI Irene Khanové odčerpala bezpečnostní agenda silných a privilegovaných států energii a zájem o vážné lidskoprávní krize ve světě.

  Článek publikován 23.5.2006

Amnesty International o lidských právech v ČR

Diskriminace Romů, rasistické útoky, policejní násilí a oblast péče o duševně nemocné - to jsou problémy České republiky, na které ve své dnes publikované výroční zprávě o stavu lidských práv upozorňuje organizace Amnesty International (AI).

  Článek publikován 10.5.2006

Překupníci se zbraněmi často působí mimo mantinely zákonů

Ve dnech, kdy aktivisté Amnesty International (AI) prostřednictvím happeningů informují pracovníky českých ministerstev o nutnosti mezinárodní kontroly obchodu ze zbraněmi, vydala tato organizace podrobnou zprávu na toto téma.

  Článek publikován 9.5.2006

Happening za kontrolu obchodu se zbraněmi

Tři čeští ministři, do jejichž kompetence spadá obchod se zbraněmi, mají příležitost připojit se k milionu tváří z celého světa, které požadují zodpovědnou kontrolu obchodu se zbraněmi. Svou osobní účast přislíbil ministr vnitra František Bublan. S aktivisty se setká ve středu 10. května v 8:30 před budovou svého ministerstva.

  Článek publikován 4.5.2006

Rasismus v Rusku je mimo kontrolu

Rasově motivované vraždy, násilí a diskriminace se v Ruské federaci objevují stále častěji, uvedla dnes Amnesty International (AI).

  Článek publikován 25.4.2006

Akce solidarity za dodržování lidských práv v Bělorusku

Amnesty International ČR a NESEHNUTÍ pořádají veřejný happening na podporu lidských práv v Bělorusku. Akce proběhne dne 26. dubna 2006 od 16:00 před budovou Velvyslanectví Běloruské republiky v Praze, ulice Sádky 626, Praha 7. AKTUALIZOVÁNO.

1400401402403404405406407408409410411412422

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...