Prohledávat obsah

nalezeno 4218 výsledků:

  Článek publikován 2.1.2006

Dětské utrpení na severu Ugandy

Podle odhadů žije v severní Ugandě je kolem třiceti tisíc „nočních dětských uprchlíků,“ kteří v noci utíkají ze svých domovů do městských částí nebo větších centrálních táborů pro vnitřně vysídlené osoby. Snaží se tak uniknout útokům a předejít únosům, kterých se dopouštějí členové Armády božího odporu.

  Článek publikován 2.1.2006

Hudební kampaň AI

Black Eyed Peas, Avril Lavigne, The Cure a další hudebníci se přidali k Amnesty International (AI) v průlomové hudební kampani MAKE SOME NOISE, která stojí na písních Johna Lennona.

  Článek publikován 14.12.2005

V boji proti terorismu nesmíme obětovat lidská práva

Amnesty International (AI) při příležitosti nadcházejícího zasedání Rady Evropské unie vyzývá hlavy členských států, aby se zasadily o důsledné vyšetření podezření, že státy EU spolupracovaly s americkou CIA na utajovaných převozech zajatců.

  Článek publikován 7.12.2005

Česká republika nesmí mlčet o hrubém porušování lidských práv v Číně

Koalice pěti nevládních organizací písemně požádala prezidenta ČR Václava Klause a premiéra ČR Jiřího Paroubka, aby při jednání s premiérem ČLR Wenem hovořili také o lidských právech, která jsou v Číně zásadním způsobem porušována.

  Článek publikován 7.12.2005

Summit EU-Čína: Lidskoprávní aktivisté nejsou v Číně v bezpečí

Představitelé Evropské unie a Číny se setkají ve středu 8. prosince na summitu v Haagu a dle předběžných vyjádření zamýšlí EU jednat o posílení vzájemné spolupráce. Amnesty International v této souvislosti požaduje, aby se rozhovor zaměřil také na utlačování a špatné zacházení s lidskoprávními aktivisty v této zemi. "Amnesty International právě zveřejnila svá zjištění, která ukazují, že přes rostoucí počet obránců lidských práv, hrozí těmto lidem v každém okamžiku zatčení nebo uvěznění," prohlásil ředitel evropské kanceláře AI Dick Oosting. Organizace vyzývá státy EU, aby vyvinuly na Čínu nátlak k propuštění všech, kteří jsou uvěznění za vykonávání pokojných občanských aktivit, a aby stát provedl reformu svých zákonů, které tento postup umožňují.

  Článek publikován 5.12.2005

Aktivisté za práva na bydlení byli zatčeni v Šanghaji

Policie v Šanghaji zadržela zhruba šedesát aktivistů bojujících za práva na bydlení. Zadržení se pokusili předat dopis představitelům OSN účastnících se Summitu OSN Global Compact.

  Článek publikován 28.11.2005

Práva sexuálních menšin v Polsku jsou vystavena útokům

Amnesty International (AI) je vážně znepokojena netolerantním klimatem vůči lesbičkám, gayům, bisexuálům a transexuálům v Polsku, ke kterému výrazně přispívají výroky a činy polských politických špiček. Potvrzuje to také zákaz veřejných akcí organizovaných touto komunitou; některé extrémně pravicové skupiny navíc otevřeně nabádají k nenávisti proti této menšině.

  Článek publikován 28.11.2005

USA chystají popravu číslo 1.000

Loterie se smrtí dosáhne ostudného mezníku Spojené státy se připravují na tisící popravu, která má připadnout na poslední listopadový den. Amnesty International (AI) spolu s mnoha dalšími organizacemi vyzývá americké federální úřady, aby popravování zastavily.

  Článek publikován 23.11.2005

Rusko projednává návrh zákona ohrožujícího činnost občanského sektoru

AI dnes vyjádřila vážné obavy, že návrh zákona o nevládních organizacích, který dnes prochází prvním čtením v ruské dumě (parlamentu), představuje vážný útok na svobodu sdružování v Ruské federaci.

  Článek publikován 17.11.2005

Francie by měla řešit nepokoje bez zbytečných represí

V reakci na rozsáhlý neklid a porušování zákonů ve francouzských městech tamní vláda vyhlásila 9. listopadu stav nouze, a to na základě legislativy z roku 1955. Zákon, který byl od svého schválení aplikován pouze jedinkrát, umožňuje prefektům zastupujícím stát na úrovni departmentů učinit opatření nezbytná pro zachování veřejného pořádku.

1404405406407408409410411412413414415416422

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...