Prohledávat obsah

nalezeno 4216 výsledků:

  Článek publikován 20.4.2006

V celách smrti ve světě čeká přes 20.000 osob

Amnesty International (AI) dnes zveřejnila statistiky týkající se trestu smrti ve světě, dle kterých na popravu čeká více než 20.000 odsouzenců.

  Článek publikován 13.4.2006

AI se obává eskalace násilí v Nepálu

Amnesty International (AI) upozornila nepálskou vládu na její povinnost zabránit nepřiměřeným zásahům policie proti civilistům, kteří se v této zemi účastní demonstrací organizovaných politickou opozicí. AI se také obává možného rozšíření násilností.

  Článek publikován 11.4.2006

Ministerstvo vnitra odpovědělo ve věci "Letounů CIA"

Dne 10. dubna 2006 obdržela česká pobočka AI odpověď ministra vnitra Františka Bublana týkající se podezření z „případného převozu zajatců CIA přes území ČR“.

  Článek publikován 11.4.2006

V Konžské demokratické republice se opět rekrutují dětští vojáci

Mnoho dětí, z nichž některé nejsou starší dvanácti let, je opětovně rekrutováno do zbraně. Jako dětští bojovníci jsou zapojeni do konfliktu v provincii Severním Kivu na východě Konžské demokratické republiky. AI svá zjištění představila na základě mise do této země.

  Článek publikován 7.4.2006

Zákroky proti vládním oponentům v Sýrii

V reakci na nedávnou vlnu zatýkání občanských aktivistů v Sýrii vyzvala Amnesty International vládu Sýrie k okamžitému propuštění všech, kteří byli zatčeni pro vyjadřování svých názorů. Podle Malcolma Smarta, ředitele AI Programu pro Blízký východ a Severní Afriku, jsou mnozí z uvězněných drženi v úplné izolaci a hrozí jim mučení nebo špatné zacházení.

  Článek publikován 5.4.2006

AI požádala českou vládu o vyšetřování pohybu letounů CIA v ČR

Amnesty International (AI) dnes uveřejnila nová fakta o tzv. „předávání zajatců“ CIA. Jedná se o utajené operace, při nichž jsou lidé podezřelí z terorismu zadrženi nebo uneseni, tajně vězněni nebo předáni do zemí, kde mohou být vystaveni mučení. CIA k utajení převozů najímá soukromé letecké dopravce a přední letecké společnosti. Podle letových záznamů přistávaly letouny CIA také v Praze. Ředitel české pobočky AI písemně požádal vládu ČR o vyšetřování těchto informací.

  Článek publikován 31.3.2006

Venkované v Guatemale jsou vyháněni z domovů

Od ledna 2004, kdy do úřadu prezidenta Guatemaly nastoupil Óscar Berger, byly v této zemi ze svých domovů vyhnány tisíce venkovských rodin. Příčinou násilného vyhánění a diskriminace venkovanů jsou spory o vlastnictví půdy. Někteří venkované půdu zabírají a chtějí tímto způsobem vyjádřit protest proti porušování svých pracovních práv. Jiní žijí na pozemcích, jejichž vlastník není jasný. Podle vládních údajů se v prosinci 2005 vedlo 1 052 jednotlivých případů sporů o půdu.

  Článek publikován 23.3.2006

V Bělorusku pokračuje zatýkání

Mnozí z občanů Běloruska, kteří po prezidentských volbách přišli pokojně demonstrovat a vyjádřit své názory, byli zatčeni. Pořádková policie a protiteroristické jednotky navíc ve snaze umlčet demonstranty používají násilí.

  Článek publikován 17.3.2006

Bělorusko před volbami - Napište dopis prezidentu Lukašenkovi

Běloruská vláda v době před prezidentskými volbami hrubě útočí na lidská práva svých občanů. Opoziční aktivisté jsou zatýkáni a souzeni za své legitimní politické názory. K utlumování občanské společnosti úřadům slouží také nově přijaté nebo pozměněné zákony. AI se obává, že snaha zabránit tzv. „džínové revoluci“ zničí poslední zbytky svobody vyjadřování a sdružování v zemi.

  Článek publikován 16.3.2006

Embarga OSN jsou systematicky porušována

Embarga OSN na dovoz zbraní jsou žalostně neúčinným a bezzubým nástrojem, který nedokáže předcházet či ukončit ozbrojené konflikty. Ani jediné z embarg, které za posledních deset let OSN uvalila, není dodržováno. Obchodníci mohou bez větších problémů dál dodávat zbraně různým bojujícím stranám.

1401402403404405406407408409410411412413422

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...