Migrace - novinky, články, aktuality

zpět na stránku o migraci

  Článek publikován 11.5.2015

Libye: Děsivé podmínky tlačí další uprchlíky do Středomoří

Uprchlíci a migrati čelí v Libyi mučení, znásilnění a únosům za výkupné ze strany překupníků a pašeráků. Utíkají před vykořisťováním, náboženským pronásledováním a dalším zneužíváním armádními skupinami či kriminálními gangy.

  Článek publikován 4.5.2015

Rozhovor s živou knížkou Leonardem Tecou

Leonard Teca, farář původem z Angoly, v krátkém rozhovoru popisuje, proč se rozhodl zapojit do živých knihoven Amnesty International, jak na něj reagují studenti během rozhovorů nebo co tento projekt přinesl jemu samotnému.

  Článek publikován 24.4.2015

Odpověď Evropy na uprchlickou krizi ve Středomoří: Záchrana reputace, ne životů

Reakce Amnesty na včerejší mimořádné jednání evrospkých lídrů.

  Článek publikován 23.4.2015

Proč Evropská unie bojuje s migranty?

  Článek publikován 22.4.2015

Amnesty International: Plán na záchranu životů uprchlíků a migrantů ve Středozemním moři

Amnesty vyzývá evropské vlády, aby okamžitě jednaly v souvislosti se současnou humanitární krizí na hranicích Evropy.

  Případ publikován 20.4.2015

Zastavme utrpení a umírání lidí na evropských hranicích!

Každým rokem jsou miliony lidí po celém světě nuceny opustit své domovy v důsledku válečných konfliktů, pronásledování či chudoby. Pouze malá část z nich hledá útočiště a možnost lepšího života v zemích Evropské unie. Ve státech EU však roste odhodlání nepustit tyto lidi za své hranice. V průběhu několika posledních let byly k tomuto účelu vybudovány zdi, skutečné i neviditelné, které ještě zvýšily riziko pro ty, kteří jsou v natolik zoufalé situaci, že se přesto vydají na velmi nebezpečnou cestu do Evropy. Každým rokem umírají při pokusu dosáhnout evropských břehů stovky lidí. Nespočet dalších je násilně navrácen zpět - za hranice EU nebo uvízne v sousedních zemích, ve kterých nejsou dodržována jejich práva. Stránka kampaně SOS Europe

  Článek   Úspěch publikován 14.1.2015

Česká republika přijme 15 syrských dětí s rodinami z Jordánska

  Případ publikován 5.1.2015

Support Syrian refugees

The conflict in Syria has sparked one of the greatest humanitarian crisis today. At the same time, it has launched the largest refugee wave since the Rwandan genocide. 2.5 million people - one in ten Syrians - has fled the country. Half of them are children, and they need our help. They need to find a safe haven in Europe.

129303132333435363738394042

Art For Amnesty - obrazy k prodeji

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...