© Amnesty International
Ambasador/ka Maratonu psaní dopisů
Článek
Inzeráty Česká republika publikován 13.6.2022
Každý rok se snažíme, aby se do naší hlavní kampaně, Maratonu psaní dopisů, zapojilo co nejvíce lidí a skutečně se nám to daří. Víme však, že je možné dopad Maratonu ještě zvětšit a že to můžeme udělat jen s tvojí pomocí!
Práce týmu koordinátorů Maratonu v pražské kanceláři Amnesty se soustředí na celou republiku, což často nemá požadovaný efekt. Komunikujeme masově přes celorepubliková média a sociální sítě, rozesíláme tisíce e-mailů, domlouváme spolupráce s partnery z řad různých institucí a zapojujeme do propagace známé osobnosti a influencery. To zvládneme z kanceláře v Praze. Méně už však dokážeme mít takový dopad v Aši, Jihlavě, Bruntále nebo dalších koutech České republiky.
Staň se ambasadorem/kou Maratonu psaní dopisů!
Teď bychom tento náš tým rádi doplnili o "jednotku rychlého nasazení" - tým ambasarodů a ambasadorek. Ti nám s využitím znalosti místního prostředí a osobních vazeb ve svém městě, regionu nebo komunitě pomohou šířit povědomí o Maratonu a motivovat další k zapojení se do kampaně.
PROČ SE STÁT AMBASADOREM/kou?
- Budeš mít možnost šířit myšlenku lidských práv do všech koutů a krajů ČR
- Staneš se součástí týmu ambasadorů/ek a budeš mít možnost propojit se a seznámit se s širší sítí dobrovolníků, aktivistů i zaměstnanců Amnesty v ČR
- Získáš zkušenosti z prostředí mezinárodní neziskové organizace
- Budeš mít příležitost získat nové dovednosti či vědomosti, které se mohou hodit i jinde
- Absolvuješ společné úvodní školení
CO BUDEŠ MÍT JAKO AMBASADOR/KA NA STAROST?
- Oslovovat potenciální nové pořadatele jako jsou například školy, spolky a zájmové organizace, skautské oddíly, kavárny, kulturní a komunitní centra a motivovat je k zapojení do kampaně.
- Nadchnout pro Maraton lidi ve svém nejbližším okolí - rodinu, přátele, kolegy nebo spolužáky...
- Podpořit propagaci Maratonu skrze oslovování regionálních médii, kulturních institucí, zjišťování možností pro umisťování propagačních letáků a plakátů, ale i osobně propagací přes sociální sítě.
- Komunikovat s novými i zkušenými pořadateli, propojovat je mezi sebou a případně i zodpovídat některé základní dotazy ohledně Maratonu.
- Být kreativní a vymýšlet nové přístupy, jak reprezentovat Maraton ve svém městě, kraji nebo komunitě.
CO OČEKÁVÁME?
- Nejdůležitější je tah na branku a pozitivní a proaktivní přístup
- Znalost prostředí například svého města, kraje nebo nějaké komunity, na které by ses mohl*a zaměřit
- Od začátku září až do konce roku být v kontaktu s koordinátory kampaně a být ochotný*a především v době hlavních příprav v říjnu a listopadu věnovat ambasadorsví pár hodin týdně
- Dobré komunikační schopnosti, samostatnost a schopnost řešit problémy
- Předchozí zkušenost se zapojením se do Maratonu psaní dopisů je velkou výhodou
- Tvoji účast na společném zářijovém školení (viz níže)
Role ambasadora/ky se každoročně otevírá vybranému počtu zájemců/kyň. Jedná se tedy o skupinu lidí silně propojenou s koordinátorským týmem kampaně Maratonu psaní dopisů. Využijte této příležitosti a přihlaste se nejpozději do 31. 7. 2022 v tomto registračním formuláři:
PŘIHLAS SE ZDE
O přijetí do užšího výběru kandidátů/ek Vás budeme informovat e-mailem nejpozději do 15.8. 2022. Následně si s Vámi domluvíme vstupní pohovor. Vaší přihláškou zároveň souhlasíte, že se v případě výběru do týmu ambasadorů/ek zúčastníte i úvodního společného školení, které proběhne 10. - 11. 9. 2022 v Lukách nad Jihlavou.
Pokud máte k ambasadorství jakékoli dotazy, neváhejte nás kontaktovat na volunteer@amnesty.cz.
Aktuální petice
Propusťte novináře a vězně svědomí Merzouga Touatiho!
Alžírský novinář Merzoug Touati byl odsouzen k ročnímu vězení a pokutě za příspěvky na Facebooku, v nichž kritizoval špatné podmínky, které panují v tamních věznicích. Touati ve vězení začal držet protestní hladovku a podle zpráv rodiny se jeho zdravotní stav výrazně zhoršil.
Aktuální počet podpisů: 1515 Náš cíl: 3000
Další zprávy
Marie-Anne Photography
© Za snadné dárcovství
© Jakob Ineichen
© Iván Martínez / Amnesty International