Skvělá zpráva! Nasrín propustili z vězení

  Článek

Íránská právnička Nasrín Sotudíová byla dne 7. listopadu dočasně propuštěna z vězení.

Fotografii pořízenou jenom chvíli po propuštění zveřejnil na sociálních sítích její manžel Reza Khandan.  

Nasrín byla nejdříve dne 20. října převezena z teheránského vězení Evin, kde si odpykávala trest 33 let vězení a 148 ran bičem, do vězení Shahr-e Rey. Její manžel v té době na Twitteru uvedl, že úředníci věznice původně jeho ženě oznámili, že bude převezena do nemocnice mimo vězení, aby jí byla poskytnuta adekvátní lékařská péče. Místo toho ale byla přemístěna do jiného vězení. O dva týdny později byla náhle dočasně propuštěna.

Amnesty vítá dočasné propuštění nespravedlivě uvězněné právničky v oblasti lidských práv Nasrín Sotudíové a obránkyně práv žen. Nasrín ale neměla být nikdy uvězněna pouze kvůli své práci a lidskoprávním aktivitám. Požadujeme tedy, aby se nemusela vrátit do vězení, ale aby byla bezpodmínečně propuštěna na svobodu.

Více o petici pro Nasrín


Aktuální petice

  Írán

Írán: Dívka hájila práva žen. Soud ji poslal na 24 let do vězení!

Obránkyně ženských práv Saba Kord Afshariová (21 let) byla odsouzena k 24 letům vězení pouze za své nenásilné aktivity, včetně vedení kampaně proti íránskému diskriminačnímu zákonu nařizujícímu nucené zahalování žen.

 

Aktuální počet podpisů: 4072 Náš cíl: 4500

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...