© AFP-EITAN ABRAMOVICH

Argentina je krůček od legalizace interrupcí

  Článek

Moje tělo moje práva   Argentina publikován 23.11.2020

Argentinský prezident Alberto Fernández dne 17. listopadu oficiálně předložil Kongresu návrh zákona o legalizaci interrupcí v Argentině.

Projednání a hlasování o návrhu zákona proběhne ještě do konce roku v dolní komoře Kongresu, následně bude předložen Senátu (pravděpodobně začátkem příštího roku). V roce 2018 se zákon prosadit nepodařilo. 
Na jeho podporu se do ulic Buenos Aires vydaly tisíce demonstrantů. Mariela Belskiová, výkonná ředitelka AI Argentina, uvedla: „Aktivismus a obrovské úsilí ženského hnutí vedly k historickému okamžiku: prezident dodržel své slovo a předložil návrh zákona o legalizaci interrupcí v Argentině. Nyní je řada na Kongresu, aby si nenechal ujít příležitost uznat práva žen, dívek a dalších, které mohou otěhotnět, aby mohly svobodně rozhodovat o svém těle.“

Aktuální petice

  Argentina

Argentina: LGBTI+ aktivistce hrozí až čtyři roky vězení kvůli protestnímu graffiti

Pierina Nochetti, lesbická aktivistka za lidská práva, čelí obvinění z trestného činu kvůli namalování graffiti na protest proti zmizení mladého transgender muže v argentinském městě Necochea. Hrozí jí až čtyři roky vězení. Zastaňte se jí podpisem petice.

 

Aktuální počet podpisů: 91 Náš cíl: 1000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...