© Michal Fludra / NurPhoto

Šest let vězení pro Sofiji Sapegaovou

  Článek

Běloruský soud poslal partnerku Ramana Prataseviče na šest let do vězení. Kromě toho musí zaplatit pokutu v přepočtu převyšující milion korun.

Sapegaová byla shledána vinnou z podněcování společenské nenávisti a sváru, vinu přiznala a soud jí uložil trest v polovině maximální možné sazby. Celé řízení se odehrálo bez přístupu veřejnosti. Odvolat se proti rozsudku může do deseti dnů. Dle BBC však možnosti odvolání nevyužije, namísto toho požádá o milost prezidenta Alexandra Lukašenka.

Zatímco jeho partnerka svůj rozsudek již zná, s Pratasevičem soudní proces stále nezačal. Pratasevič se má nacházet v domácím vězení a čelí obviněním z organizování masových nepokojů, hrubého narušení veřejného pořádku a podněcování ke společenským svárům.

Aktuální petice

  Bělorusko

Letošní Nobelovu cenu za mír získal vězněný běloruský bojovník za lidská práva Ales Bjaljacki. Pomožme mu na svobodu!

Dne 14. července 2021 běloruská policie provedla razii v sídlech několika nevládních organizací a domech jejich čelních představitelů. Terčem policejních prohlídek byla i lidskoprávní organizace Vjasna, která monitoruje politické vězně v zemi a poskytuje jim například právní ochranu. Několik členů, mezi nimi Ales Bjaljacki, předseda a zakladatel Vjasny, právník organizace Uladzimir Labkovič, jeho partnerka Nina Labkovičová (ta byla později propuštěna) a místopředseda Vjasny, Valjantsin Stefanovič, bylo policií zatčeno a jsou ve vazbě.

 

Aktuální počet podpisů: 2691 Náš cíl: 3000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...