Prohledávat obsah

nalezeno 103 výsledků:

  Článek publikován 9.8.2023

Pošlete Marfě Rabkové vzkaz solidarity a ukažte jí, že má podporu po celém světě!

Vězeňkyně svědomí Marfa Rabková si odpykává 15letý trest za obhajobu lidských práv. Pošlete jí do vězení vzkaz a podpořte ji.

  Článek publikován 5.8.2023

Podpořte Alese Bjaljackiho a členy organizace Vjasna vzkazem solidarity!

Vjasna podporuje politické vězně v Bělorusku a monitoruje stav lidských práv. Její představitelé, včetně nositele Nobelovy ceny míru Alese Bjaljackého, se ale sami stali terčem Lukašenkova režimu. Pošlete jim vzkaz přímo do vězení a dejte jim vědět, že mají podporu po celém světě.

  Článek   Úspěch publikován 28.7.2023

Člen Vjasny Leadnid Sudalenka byl propuštěn

Leanid Sudalenka z běloruské organizace Vjasna byl propuštěn po vypršení tříletého trestu.

  Článek publikován 4.7.2023

Maryja Kalesnikavová trpí vážnými následky operace, přesto nemá přístup k lékařské péči

Přední představitelka běloruské opozice Maryja Kalesnikavová si odpykává trest 11 let odnětí svobody. V listopadu 2022 kvůli problémům způsobeným špatnými podmínkami ve věznici podstoupila operaci, ze které se zotavuje dodnes. Přestože trpí vážnými následky včetně opakované ztráty vědomí, jí není umožněna dostatečná zdravotní péče.

  Článek publikován 30.5.2023

Ales Bjaljacki byl přesunut do věznice proslulé surovým zacházením s vězni

Laureát Nobelovy ceny Ales Bjaljacki byl odsouzen k trestu ve výši deset let vězení. Nedávno byl přesunut do nechvalně proslulé věznice, kde jsou trestanci biti a musí dělat tvrdou manuální práci.

  Článek publikován 26.5.2023

103 laureátů Nobelovy ceny vyjádřilo podporu Alesi Bjaljackému. Žádají jeho propuštění

Ales Bjaljacki, který získal Nobelovu cenu za mír v roce 2022, byl na jaře 2023 odsouzen k deseti letům odnětí svobody. 103 laureátů Nobelovy ceny ho podpořilo v otevřeném dopise a vyzvalo k jeho propuštění.

  Článek   Úspěch publikován 23.5.2023

Skvělá zpráva: Raman Pratasevič je na svobodě!

Běloruský opoziční novinář Raman Pratasevič byl zatčen poté, co úřady v květnu 2021 donutily letadlo, kterým letěl, nouzově přistát v Minsku. Pratasevič byl začátkem května odsouzen k osmi letům vězení za údajnou organizaci protestů v létě 2020 a další trestné činy. O několik dní později dostal milost a byl propuštěn na svobodu.

  Článek publikován 3.5.2023

Osm let vězení pro Ramana Prataseviče

Běloruský soud odsoudil bývalého šéfredaktora opozičního média Nexta Ramana Prataseviče k osmiletému trestu vězení.

  Článek publikován 4.3.2023

Soud poslal Alese Bjaljackého na deset let do vězení

Zakladatel běloruské lidskoprávní organizace Vjasna a nositel Nobelovy ceny míru Ales Bjaljacki byl odsouzen k desetiletému trestu vězení.

  Článek publikován 25.2.2023

Začal soud s běloruským novinářem Ramanem Pratasevičem

Raman Pratasevič, spoluzakladatel mediálního serveru Nexta, je v Bělorusku držen v domácím vězení. V únoru 2023 s ním byl zahájen soudní proces, který rozhodne o obvinění z „organizování masových nepokojů“, „organizování akcí hrubě porušujících veřejný pořádek“ a „podněcování nenávisti vůči sociálním skupinám“. Hrozí mu trest až patnáct let vězení.

12345611

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...